Kane: Nikdo nečekal, že ten budík zazvoní, ale možná nám pomůže se probrat. Ztraceno nic není

Kane: Nikdo nečekal, že ten budík zazvoní, ale možná nám pomůže se probrat. Ztraceno nic není

Facka, která pořádně probrala. Sebevědomý výběr Anglie si v pátek přijel do Edenu pro další tři body, ale se zlou se potázal. Rychlé vedení, které obstaral Kane po penaltě, bylo záhy smazáno a ve druhém poločase obrat dokonal Ondrášek. Ostrovní gigant se vracel s prázdnou a navíc s ostudou, kterou britská média patřičně rozebrala.

Po závěrečném hvizdu nebylo nikomu z hostů do zpěvu. Kabina byla tichá a sem tam se ozýval zvýšený hlas nespokojeného kouče Garetha Soutgatea. Albion selhal a po deseti letech padnul v kvalifikaci se soupeřem, kterému dal doma bůro. I tak se očekává, že Anglie postoupí ze skupiny z prvního místa, ale tento nezdar bolí.

„Soupeř hrál dobře, ale bylo to především o nás. Byli jsme na míči laxní a nepohybovali se rychle jako obvykle. Druhá polovina byla už z naší strany lepší, ale nedokázali jsme využít šancí. Nikdo nečekal, že ten budík zazvoní, ale možná nám pomůže se probrat. Ztraceno nic není. Kvalifikaci máme stále rozehranou dobře,“ prohlásil před novináři kanonýr Tottenhamu Harry Kane.

„Musíme se z tohoto zápasu poučit. Ukázal nám, že nic nejde bez boje. Viděli jsme nedostatky, na kterých je nutné zapracovat. Až příliš lacino jsme odevzdávali míče. Je třeba zachovat klid a celý zápas si rozebrat. Na paniku není vhodná doba. Potřebuje se odrazit zase k výhrám,“ dodal zkušený útočník.