Fellaini zkritizoval vedení United, zastal se van Gaala i Mourinha

Fellaini zkritizoval vedení United, zastal se van Gaala i Mourinha

Marouane Fellaini nyní již hraje v Číně, ještě nedávno ale působil v Manchesteru United. A právě k tomuto klubu se nyní vrátil v obsáhlém rozhovoru pro anglická média. 

Belgický záložník v lednu vyměnil Manchester United za čínský Shandong Luneng, nyní se ale ke svému bývalému týmu vrátil. A pořádně zkritizoval vedení.

To podle něj neuváženě a příliš brzy vyhazuje manažery, kteří přišli po éře Sira Alexe Fergusona. "Přišel Moyes a oni mu nedali čas. Přišel van Gaal, dali mu dva roky, začali jsme dělat nějaké věci, vyhrál pohár, ale oni ho potom hned propustili, protože chtěli hned všechno vyhrávat. Van Gaal je takticky velmi silný a má spoustu zkušenosti, oni ho ale propustili," zastal se obou předchůdců Josého Mourinha.

"Když se snažíte vybudovat tým, potřebujete čas. A ne měnit manažera každé dva roky, nebo každý rok. Pokud se nepovedou týmu čtyři zápasy, chtějí ho hned vyhodit," odsoudil kroky vedení Fellaini.

A přešel k José Mourinhovi. "Přivedli jednoho z nejlepších manažerů na světě, chtěl vybudovat tým a oni ho vyhodili. V tak krátkém čase není snadné vybudovat tým, potřebujete více než dva roky," myslí si Belgičan.

"Nevím, co budou dělat se Solskjaerem, ale aby někdo mohl něco vyhrát a zlepšit se, potřebuje na to čas. Mourinho byl v první sezóně úžasný, vylepšil tým a vyhrál poháry. Dobře, druhá sezóna byla o něco těžší, ale pokusil se a udělal, co bylo v jeho silách. Pak se ho ale rozhodli vyhodit," nechápe Fellaini.

Se Solskjaerem si naopak do noty příliš nepadl. "Nemluvil se mnou, zda budu hrát, či nikoliv. Podepsal jsem novou smlouvu na dva roky, jeden z nejlepších manažerů na světě chtěl, abych zůstal. Přišel nový a nebyl jsem v jeho plánech. Takže samozřejmě byl čas na odchod. A vůbec toho nelituji," dodal Marouane Fellaini.