Šilhavý před Severním Irskem: Nežijeme v představách, že dokážeme porážet top týmy permanentně

Šilhavý před Severním Irskem: Nežijeme v představách, že dokážeme porážet top týmy permanentně

Páteční výhra jim stále ještě pumpuje adrenalin do žil. Česká reprezentace nečekaně porazila Anglii a naladila se tak i na přátelské utkání se Severním Irskem. V pondělí v podvečer okusí sílu dalšího ostrovního soupeře v Generali Aréně a jak trenér Jaroslav Šilhavý avizuje, chtěl by s hráči vyrukovat na soupeře stejně jako v poslední kvalifikační bitvě. Jen složení hráčů na hřišti bude jiné.

Svatostánek Sparty poskytne zázemí pro další reprezentační konfrontaci. Trenér už má v hlavě jasno, koho bude chtít v zápase vidět. Dle jeho slov padne volba na hráče, kteří proti Albionu nedostali příležitost. „Atmosféra na Letné zřejmě nebude stejná jako v pátek v Edenu, přesto věřím, že hráči půjdou do utkání s obdobným nasazením, jako ti, co porazili Angličany. Taktická partitura pro střetnutí se Severními Iry se totiž v ničem lišit nebude. Budeme klást důraz na stejný způsob hry,“ avizuje Šilhavý taktiku, kterou chce proti Severnímu Irsku použít.

Podle plánu chce dát šanci hráčům ze střídačky, aby jej přesvědčili o svých schopnostech. S trenérem soupeřů se navíc domluvil, že mohou střídat až šest hráčů. „Šanci opravdu dostanou ti, kteří v pátek proti Anglii nehráli. Chceme, aby se ukázali, chceme je vidět v akci. Logicky z toho plyne, že základem budou tentokrát hráči z Plzně,“ pokračuje trenér národního týmu o svých plánech, ale konkrétně mluvit nechtěl. Jasné jen je, že kapitánskou pásku ponese na své paži Josef Hušbauer.

„Věřím, že i po všech změnách, k nimž dojde, prokáže mužstvo charakter, jaký předvedlo s Anglií a na který klademe akcent od první chvíle, co jsme k reprezentaci přišli. Porazit Anglii je samozřejmě skvělé, ale nemůžeme žít v představách, že jsme schopni porážet Španěly, Belgičany a další top týmy permanentně. Ale třeba v jednom z pěti zápasů jsme schopni překvapit," dodal lodivod české reprezentace.