Kazachstán nestačil na rozjetou Belgii, Rusko dalo bůro Kypru a zajistilo si postup na Euro

Nedělní den nabídl další kvalifikační boje o evropský šampionát. Odpoledne vyloupila Belgie Kazachstán 2:0 a potvrdila tak svou nadvládu ve skupině. Skóre otevřel v prvním poločase Batshuayi a po změně stran náskok pojistil Meunier. Nizozemsko uspělo na půdě Běloruska 2:1, když obě branky Oranjes obstaral Wijnaldum.

Rusko si zastřílelo proti Kypru a po výhře 5:0 se katapultovalo také na vrcholný evropský šampionát. Mezi střelce se zapsali Čeryšev, Ozdojev, Dzjuba a Golovin. Ještě o jednu branku více dalo Skotsko San Marinu. Hattrick si připsal v prvním poločase McGinn. Po změně stran přesně mířili ještě Shankland, Findlay a Armstrong.

Německo muselo hrát již od čtrnácté minuty v početní nevýhodě, kdy sudí vyloučil Cana. I tak ale proti Estonsku dokázalo vstřelit tři branky a připsat si body za výhru. Po změně stran krátce po sobě dvakrát skóroval Gündogan a jednu trefu přidal Werner.

Polsko se dlouho nedokázalo prosadit proti defenzivě Severní Makedonie. Čekání na branku ukončil až v 74. minutě Frankowski. Na gól mu nahrál Robert Lewandowski, který pak o chvíli později našel i Milika, který upravil na konečných 2:0. Gareth Bale opět nezklamal Wales a jednu branku vstřelil, ale stačilo to pouze na remízu 1:1, neboť Chorvatsko také udeřilo zásluhou Vlasiče.

Kvalifikace o ME 2020:
Kazachstán - Belgie 0:2 (21. Batshuayi, 53. Meunier)
Bělorusko - Nizozemsko 1:2 (54. Drahun - 32. a 41. Wijnaldum)
Kypr - Rusko 0:5 (9. a 90+2. Čeryšev, 23. Ozdojev, 79. Dzjuba, 89. Golovin)
Maďarsko - Ázerbájdžán 1:0 (10. Korhut)
Skotsko - San Marino 6:0 (12., 27. a 45+1. McGinn, 65. Shankland, 67. Findlay, 87. Armstrong)
Estonsko - Německo 0:3 (52. a 58. Gündogan, 71. Werner)
Polsko - Severní Makedonie 2:0 (74. Frankowski, 80. Milik)
Slovinsko - Rakousko 0:1 (21. Posch)
Wales - Chorvatsko 1:1 (45+3. Bale - 9. Vlašić