Největší ruská hrozba současnosti, od které se může učit i Komličenko?

Největší ruská hrozba současnosti, od které se může učit i Komličenko?

Odpověď na otázku z titulku zní Artem Dzjuba, jenž zraje jako víno a střílí branky jak za ruský národní tým, který aktuálně táhne rekordní sérii sedmi výher v řadě, tak za Zenit Petrohrad.

Autor čtyřiadvaceti mezinárodních branek přispěl gólem i proti Kypru (5:0) a v právě probíhající evropské kvalifikaci se prosadil již podeváté, na což mu stačilo jen osm startů.

196 centimetrů vysoký obr s minulostí v Arsenalu Tula, Spartaku Moskva, Rostově či Tomu Tomsk, jenž nikdy v profi kariéře neopustil ruskou Premier League, tak vylepšil ruský rekord v jednom kvalifikačním cyklu.

A může být ještě lépe a úderný kanonýr se může dostat i na dvojciferné čístlo - Sborné totiž pořád zbývájí odehrát dva listopadvé duely proti Belgii a San Marinu. Zejména proti druhému zmíněnému fotbalovému trpaslíkovi by si mohl ofenzivní statistiky ještě vylepšit.

Předchozí maximum přitom držel také jednatřicetiletý spoluhráč exsparťanského zadáke Vjačeslava Karavajeva, který se o to postaral v rámci kvalifikace o Euro 2016. Tehdy přetavil 8 vystoupení ve stejný počet tref.

Dzjubu mimochodem střídal v předposledním ruském klání proti Skotsku (4:0) boleslavský snajpr Nikolaj Komličenko, který dostal při svém debutu v elitním výběru země na domácí půdě k dispozici pár herních minut. Proti Kypru už ho však kouč Stanislav Čerčesov nevyužil.