Severní Irsko vrátilo Čechy zpátky na zem, Anglie si zastřílela v Bulharsku

Česká reprezentace byla po pátečním úspěchu s Anglií dobře naladěna i do přípravného utkání se Severním Irskem. V kádru došlo k celé řadě změn a po prvním poločase bylo jasné, že tenhle duel bude mít tak jako tak hořkou pachuť. Národní výběr se ale dokázal na Letné nakonec po změně stran vzchopit a snížit na konečných 2:3.

Svěřenci kouče Jaroslava Šilhavého nezačali vůbec dobře. Již v deváté minutě otevřel skóre McNair, kterého o necelou čtvrthodinu později napodobil Evans. Když autor první branky chvíli před koncem první půle zvyšoval na 3:0, začalo to zavánět ostudným debaklem.

Po změně stran se však Češi zmohli na odpor. V 67. minutě přesně mířil Darida a jen o minutu později přidal trefu Král. I tak to ale v konečném součtu na výhru nestačilo a tým si odnesl ze zápasu nemalý počet pozitivních i negativních poznatků. Klíčem budou až další kvalifikační boje, ve kterých se rozhodně, zda naše hymna zazní na Euru 2020.

Také v pondělí večer pokračovala fáze kvalifikace o evropský šampionát pořádaný v příštím roce. Anglie odčinila nezdar v Edenu, když v Bulharsku vyhrála jednoznačně 6:0. Dvě trefy si připsali Sterling a Barkley, po jedné pak Rashford a Kane. Francie si dělila body s Tureckem. Branky padaly až druhém poločase, kdy skóre otevřel Giround. Na jeho přesný zásah ale dokázal zareagovat Ayhan.

Kosovo opět ukrojilo kousek z Manka na Čechy, když doma díky gólům Rrahmaniho a Muriqiho porazilo Černou Horu. Portugalsko pak body ztratilo na Ukrajině, kdy na dvoubrankový náskok z první půle dokázal zareagovat po změně stran jen Ronaldo z penalty.

ČR - Severní Irsko 2:3 (0:3)
Branky: 67. Darida, 68. Král - 9. a 40. McNair, 23. J. Evans. Rozhodčí: Kružliak - Vorel, Weiss (všichni SR). ŽK: Ondrášek - McGovern. Diváci: 9139.
ČR: Pavlenka - Řezník, Simič (46. Čelůstka), Kúdela, Krejčí (75. Masopust) - Zmrhal (46. Bořil), Král, Kalvach (46. Darida), Hušbauer (65. Schick), Kopic - Krmenčík (46. Ondrášek). Trenér: Šilhavý.
Severní Irsko: McGovern - Cathcart, J. Evans, Flanagan - McLaughlin, McNair, Davis (64. C. Evans), Thompson (64. Saville), Dallas - Boyce (71. Magennis), Whyte (87. McGinn). Trenér: O'Neill.

Kvalifikace o ME 2020:
Bulharsko - Anglie 0:6 (7. Rashford, 20. a 32. Barkley, 45+3. a 69. Sterling, 85. Kane)
Francie - Turecko 1:1 (76. Giroud - 82. Ayhan), Island - Andorra 2:0 (38. A. Sigurdsson, 65. Sigthórsson)
Kosovo - Černá Hora 2:0 (10. Rrahmani, 34. Muriqi)
Litva - Srbsko 1:2 (79. Kazlauskas - 49. a 53. A. Mitrović)
Moldavsko - Albánie 0:4 (22. Çikalleshi, 34. Bare, 40. Trashi, 90. Manaj)
Ukrajina - Portugalsko 2:1 (6. Jaremčuk, 27. Jarmolenko - 72. z penalty Ronaldo)