Masopust před Barcou: Pro mě, kluka z vesnice, je to něco neuvěřitelného, připadám si jako v pohádce

Masopust před Barcou: Pro mě, kluka z vesnice, je to něco neuvěřitelného, připadám si jako v pohádce

Rychlonohý záložník Lukáš Masopust si na rok 2019 určitě nebude stěžovat. Po příchodu do Slavie dosáhl na domácí double, zahrál si Ligu mistrů a na reprezentační úrovni se nedávno podílel na skalpu Anglie...

"Hodně mi pomáhá tým. Když se daří celému mužstvu, můžou z něj potom vylétnout jednotlivci. Jedno je spojené s druhým. Člověku také pomáhají zkušenosti z těžkých utkání," uvedl na webu gol.cz někdejší středopolař Jihlavy či Jablonce.

Další velkou výzvou bude příští týden třetí skupinové kolo Ligy mistrů, v rámci něhož přijede do vršovického Edenu slovutná Barcelona. "Pro mě, kluka z vesnice, je to něco neuvěřitelného. Máme před zápasy taktickou přípravu a chystáme se na Inter Milán, na Dortmund, teď na Barcelonu s Messim. Připadám si jako v pohádce, něco úžasného," rozplýval se svěřenec Jindřicha Trpišovského, jehož slova vyšla v magazínu Gól.

Zatímco na Interu sešívaní remizovali, s BVB před domácím publikem prohráli, byť po dobrém výkonu. "Po průbězích zápasů je bod opravdu malá odměna. Možná platíme nováčkovskou daň, v klíčových situacích jsme zbrklejší. Dortmund měl v Edenu dvě šance, dal dva góly. Ukázal obrovskou kvalitu. My jsme měli dvě tutovky, nedali jsme žádný," citoval gol.cz autora 27 prvoligových tref ze 168 vystoupení.

Troufá si lídr Fortuna:ligy na těžce favorizovaný katalásnký kolos z Camp Nou? "Proč by ne? Máme určitě kuráž. S Dortmundem i v Miláně jsme si dokázali, že můžeme čelit i takovým klubům. Jdeme do každého zápasu s tím, že ho chceme vyhrát. S ničím jiným na hřiště nemá smysl chodit," burcoval spoluhráč Součka, Coufala, Škody a spol., jehož vyjádření si lze přečíst na portálu gol.cz.