Každým zápasem je to lepší a lepší, říká o změně pozice Van Bommelův oblíbenec Sadílek

Každým zápasem je to lepší a lepší, říká o změně pozice Van Bommelův oblíbenec Sadílek

Dvacetiletý záložník Michal Sadílek myslel v posledních dnech jen na českou jednadvacítku, která se utkala se stejně starými výběry Řecka a Skotska. Už však má opět v hlavě jen Eredivisii a Evropskou ligu, ve kterém zatím jeho chlebodárce PSV Eindhoven šlape a je neporažen patnáct duelů v řadě.

Odchovanec Slovácka, který má v zemi tulipánů smlouvu do roku 2021, naskočil k tomuto datu do sedmi ligových duelů z devíti a na kontě již má 509 minut, čímž se blíží dosavadnímu maximu z minulého ročníku, ve kterém se zastavil na 654 odehraných minutách...

"Cítím se tady super. Mezi zaměstnanci jsou samí milí lidé, kteří mi kdykoliv pomohou, pokud něco potřebuju. A bydlení mám jen pět minut cesty od tréninkového centra," liboval si na webu sport.cz svěřenec dvaačtyřicetiletého trenéra Marka van Bommela.

Perspektivný hráč s přezdívkou "vysavač" si nyní v Eindhovenu opravdu nemůže na nic stěžovat. "Jsem zde naprosto spokojený, žádné jiné angažmá jsem ani neřešil. Musím teď v hlavě rychle přepnout na nizozemskou ligu. V sobotu cestujeme do Utrechtu a potřebujeme vyhrát, abychom na druhém místě udrželi krok s vedoucím Ajaxem," doplnil na stránkách sport.cz spoluhráč desetigólového kanonýra Malena, jenž je jeho vrstevníkem.

PSV se daří i v Evropské lize., kam doputovalo z neúspěšného předkola Ligy mistrů. Sám Sadílek odehrál všech dosavadních šest pohárových duelů. "Ze dvou utkání máme šest bodů. Když příští týden zdoláme Linec, už bychom byli jednou nohou v jarní fázi soutěže," pokračoval vicemistr nizozemské ligy z ročníku 2018/2019.

Jediná změna oproti mezinárodnímu poli je skutečnost, že zatímco Lvíčata ho využívají jakožto defenzivní štít ve středu pole, v Eindhovenu ho začal trenérský štáb nasazovat na levého beka. "Zpočátku to byl pro mě trochu nezvyk, protože jsem se odmala cítil nejlíp jako střední záložník. Každým zápasem je to ale lepší a lepší," uzavřel 169 centimetrů vysoký rodák z Uherského Hradiště, jehož vyjádření nabídl portál sport.cz.