Menší tlak, větší anonymita i přítomnost Nagelsmanna... Schick si pochvaluje Lipsko

Menší tlak, větší anonymita i přítomnost Nagelsmanna... Schick si pochvaluje Lipsko

Od minulého měsíce je reprezentační útočník číslo 1 Patrik Schick součástí Red Bullu Lipsko a oproti AS Řím si na nové adrese pochvaluje jak větší anonymitu, tak nižší tlak, než tomu bylo ve věčném městě.

Byť zatím odehrál kvůli zranění kotníku třiadvacetiletý fotbalista jen 27 minut čistého času (stalo se tak v Bay Areně proti Leverkusenu), atmosféra v kádru Die roten Bullen ho vtáhla...

"Můžu tady hrát pod daleko menším tlakem. Jsem tady daleko víc anonymní, než v Římě. To mi vyhovuje," citoval server eurofotbal.cz útočníka slova pro list Bild.

Velmi důležitou roli ohledně jeho příchodu do bundesligy sehrál i mladšý a uznávaný kouč s minulostí v Hoffenheimu Julian Nagelsmann.

"Byl důležitou postavou. Zájem o mě měl už v době, kdy trénoval Hoffenheim a já jsem ještě hrál za Bohemians 1905. Byli jsme v kontaktu delší dobu a společně probírali fotbal," přiznal serverem eurofotbal.cz citovaný exsparťan, jenž si na Starém kontinentu udělal jméno jakožto úderný žolík Sampdorie Janov.

V sobotu čeká páté Lipsko v Red Bull Areně druhý Wolfsburg, který má jen o bod více. Vzhledem k tomu, že tým nevyhrál již tři utkání v řadě, mohou přijít změny. Budou se týkat i hostujícího kolegy Poulsena, Wernera či Lookmana, který je stále nejdražší akvizicí v historii římských Vlků?