Nagelsmann sepsul o čtvrtstoletí staršího Šilhavého. Důvod? Nasazení Schicka

Nagelsmann sepsul o čtvrtstoletí staršího Šilhavého. Důvod? Nasazení Schicka

Tento týden se psalo o opětovném zranění Patrika Schicka, který se měl zranit na tréninku svého Red Bullu Lipsko, kde je na právě probíhající sezonu zapůjčen z AS Řím.

Útočníkův agent Pavel Paska však uvedl, že se jeho klient s minulostí ve Sparě, Bohemians 1905 či Sampdorii Janov zranil již v pondělím přátelském klání se Severním Irskem.

Zatímco proti Albionu strávil třiadvacetiletý Schick na vršovickém trávníku lehce přes hodinu, v přípravě šel do hry až po hodině hry, když střídal Josefa Hušbauera.

Ambiciózním Rudým býkům, kteří v bundeslize drží páté místo, se však nelíbilo ani dotyčné střídání na posledních třicet minut...

"Měli jsme s českou stranou dohodu, že do přípravy nezasáhne. Přesto nastoupil. Je to nepříjemné, protože si obnovil zranění v přáteláku a my jsme zatím nemohli naplno využít jeho kvalit," smutnil dvaatřicetiletý kouč Julian Nagelsmann, jehož slova nabídl portál sport.cz.

Kvůli zranění své letní posily je naštvaný na Jaroslava Šilhavého i celý realizační tým Česka. "Dokázal bych pochopit, kdyby to bylo v kvalifikačním zápase. Ale při skóre 0:3 v přátelském utkání bych s hráčem naložil jinak. Budeme si muset promluvit s českou asociací," doplnil na stránkách sport.cz bývalý stratég Hoffenheimu, kde úspěšně vedl Pavla Kadeřábka.

Jisté je to, že toho konkurent Wernera, Poulsea či Lookmana od svého příchodu do Lipska neodehrál mnoho. I kvůli předešlému zranění pobyl na trávnících v posledních šesti týdnech pouhých 27 minut čistého času bez gólového vyústění.

A nyní podle všeho přijde nejen o Wolfsburg, ale i o třetí kolo Ligy mistrů proti Zenitu Petrohrad...

Schick předtím proti Anglii odehrál lehce přes hodinu.