Vedení jsem upřímně řekl, že bych se rád posunul dál, hlásí Hladký. Čekají ho Rangers, nebo Championship?

Vedení jsem upřímně řekl, že bych se rád posunul dál, hlásí Hladký. Čekají ho Rangers, nebo Championship?

Václav Hladký? Před nějakými deseti měsíci opouštěl Slovan Liberec jako náhradník Filipna Nguyena a nyní je jeho situace ve skotské Premiership zcela jiná a nejspíš ho čeká v dohledné době přestup za lepším.

Osmadvacetiletý gólman s dobrou kopací technikou si od úvodu letošního roku připsal ve skotské lize pětadvacet startů a skromný St. Mirren pomáhá držet nad vodou. Jeho tým dostal v úvodních osmi duelech sezony jen o branku více než takový Celtic.

List Sunday Times o něm referoval jako o "nejlepším brankáři soutěže" a to, že na onom hodnocení něco bude, dokládá i možný zájem slovutných Glasgow Rangers, které vede Steven Gerrard. O lasech z klubů hrajících druhou anglickou ligu Championship nemluvě.

Hladký by se změně nebránil a rád by udělal krok výše. Měnit trikot může již v lednu, případně v letním přestupovém okně. To nejpozději. Konkrétně Jezdce z Ibrox Stadium, kteří nyní Premiership vládnou, nákup nového strážce svatyně čeká. Jednička Allan McGregor oslaví za pár měsíců již osmatřicáté narozeniny a o devět let mladší dvojka Wesley Foderingham už má smlouvu jen do června.

Kontrakt dobíhá i jedničce předposledního týmu ligy, který již stačil odmítnout ázerbajdžánský Karabach, jenž přitom nenabízel málo. "Těší mě, že si držím výkonnostní laťku a jsem solidně hodnocený. Rád bych totiž zůstal ve Skotsku nebo Anglii. Jsme tu se ženou maximálně spokojení, fotbal i život je tu příjemnější," ozřejmil na webu isport.blesk.cz sám Hladký.

"Klubovému vedení jsem upřímně řekl, že bych se sportovně rád posunul dál. Vážím si toho, že mě všichni nejen v tomto ohledu chápou a respektují, ale dokonce i podporují," doplnil na stránkách Deníku Sport někdejší brankář Zbrojovky, jehož cena by vzhledem ke končící smlouvě nemusela být přemrštěná.

V průběhu podzimu se však možným transferem ještě nezaobírá a nic neřeší. Zatím má tři čistá konta a proti poslednímu St. Johnstonu by v sobotu rád čtvrté. "Nechávám vše na agentuře. Soustředím se jen na to, abychom se posunuli v tabulce výš," ukázal loajalitu a týmovost 192 centimetrů vysoký rodák z Brna, jehož vyjádření publikoval iSport.cz.