Csaplárův nástupce Kameník: Líbí se mi, jak k tomu hráči přistupují a jakým způsobem probíhá spolupráce

Csaplárův nástupce Kameník: Líbí se mi, jak k tomu hráči přistupují a jakým způsobem probíhá spolupráce

Zlín se po druhé reprezentační přestávce sezony ocitl až na předposlední příčce Fortuna:ligy, což mělo za následek výměnu hlavního trenéra.

Josefa Csaplára, který na lavičce Ševců vydržel jen dvanáct duelů, vystřídal mladý kouč Jan Kameník, jenž si za své asistenty vybral Petra Slončíka a Davida Hubáčka.

Premiéra na zlínské lavičce ho čeká před domácím publikem v sobotu od 16:30 proti třetí Mladé Boleslavi, která nedávno skalpovala druhou Viktorii Plzeň...

"Mladá Boleslav doma a venku je rozdíl, ale to především po výsledkové stránce. Je to pouhá statistika nebo shoda okolností a náhod, protože Boleslav se i v těch venkovních zápasech prezentuje jako velmi kvalitní tým, který je nebezpečný pro každého soupeře," chválil nejbližšího soupeře nový šéf Jiráčka, Poznara, Hlinky a spol., jehož slova zazněla na fcfastavzlin.cz.

Na čem v pssledních dnech na zlínské Letné pracoval? "Nám teď pomohla reprezentační přestávka k tomu, abychom s hráči mohli strávit větší čas pospolu a mohli se více věnovat věcem, které nás delší dobu trápí. A to ať už do defenzivy, tak do ofenzivy. Nyní je trochu s předstihem, hodnotit nějaký pokrok. Hodnocení může přijít až s prvním ostrým mistrovským utkáním, tam si myslím, že nám to napoví a tam se ukáže, do jaké míry jsme v té práci pokročili, nebo nepokročili. To srovnání pro nás bude důležité," pokračoval na stránkách fcfastavzlin.cz kormidelník, jehož cílem bude vytáhnout žlutomodrý výběr v tabulce výše.

Zatím ho pracovní morálka uspokojuje. "Musím říct, že se mi líbí, jak k tomu hráči přistupují a jakým způsobem ta spolupráce probíhá. Jsem rád, že mě čeká první zápas v roli hlavního trenéra opět na domácí Letné, kde se cítím doma. Přeji si, aby přišlo hodně lidí a podpořili nás v tomto důležitém utkání, aby nám fandili, povzbuzovali a pomohli nám k tomu, abychom ten zápas zvládli hlavně výsledkově," uzavřel Kameník, jehož svěřenci dali v prvních dvanácti zápasech jen devět branek a v tomto směru už je horší pouze poslední Opava.