Brabce čeká náročná mise: Pokud chceme hrát o titul, nemůžeme se Baníku a Slavie leknout

Brabce čeká náročná mise: Pokud chceme hrát o titul, nemůžeme se Baníku a Slavie leknout

Jedno smolné kolo na půdě Mladé Boleslavi stačilo k tomu, aby Viktoriáni odjížděli na reprezentační sraz s tím, že se Slavia na čele tabulky dostala do trháku. Nyní je před námi další kolo české nejvyšší soutěže a západočeský klub nečeká snadná mise. V neděli hostí rozjetý Baník a o týden později změří síly na stejné adrese právě se sešívanými.

Jedním z pilířů defenzivní řady bude v blížících se ligových konfrontacích i reprezentační obránce Jakub Brabec. Ten se proti národnímu výběru Anglie blýskl brankou, proto se do Plzně vrací v dobrém rozpoložení. Jeho tým však nečeká nic snadného. „Musíme zvládnout oba zápasy. Pro nás je hlavní bojovat o nejvyšší příčku. Pokud chceme hrát o titul, nemůžeme se Baníku a Slavie leknout. Potřebujeme bodovat,“ nechala se slyšet někdejší tvář pražské Sparty.

Ostravský Baník opět našel sílu trápit každého soupeře, se kterým změří síly. Naposledy to pocítil Zlín, který se poté rozhodl odvolat svého trenéra Josefa Csaplára. „Baník je další z týmů, který má kvalitní útočné hráče. Od toho tam jsme tam ale čtyři obránci a samozřejmě i zbytek týmu, věřím, že to zvládneme,“ poukazuje na fakt, že bude důležité udržet proti soupeři čisté konto.

Tíhu odpovědnosti za výsledek cítí i kouč Pavel Vrba, který navíc vnímá, že jeho tým hraje doma, což by mu mělo poskytnout menší výhodu. „Chceme přezimovat hodně vysoko s co nejvíce body. Naše ambice jsou hodně vysoké a nezbývá nám nic jiného, než udělat vše pro to, abychom získali co nejvíce bodů, i přestože se jedná o náročné soupeře,“ dodal kouč Viktoriánů.