Před třemi lety pálily jeho dresy, nyní se hovoří o možném návratu. Zamíří Higuaín opět pod Vesuv?

Před třemi lety pálily jeho dresy, nyní se hovoří o možném návratu. Zamíří Higuaín opět pod Vesuv?

Jsou tomu již tři roky, co argentinský útočník zlomil srdce nemalému počtu příznivců Neapole. Do Turína zamířil za 90 milionů eur a měl být hlavní palebnou silou Staré dámy. Postupem času se však vytrácel z přízně trenéra Allegriho, po příchodu Ronalda již bylo patrné, že pro něj není v týmu místo. Hostování na San Siru nedopadlo příliš oslnivě, stejně jako další zápůjčka na Stamford Bridge. Vrátí se nyní na adresu, kde se mu dařilo, a fanoušky byl milován?

V létě se vrátil do Juventusu i na řání nového kouče Maurzia Sarriho. Ten opustil Chelsea a přijal nabídku z rodné země u stabilního vládce Serie A. Sarri držel nad Higuaínem vždy ochrannou ruku a věřil v jeho schopnosti. Bylo tomu tak již v Neapoli, také v Chelsea ho i přes střelecký půst neustále obhajoval. A proto také věřil, že by mu mohl pomoci i v Juventusu.

Higuaín měl v Turíně setrvat, neboť se skloňuje odchod Mandžukiče do Manchesteru United či AC Milán. Jeho krajan Dybala byl označený za neprodejného a odchod Ronalda je v tuto chvíli nemyslitelný. Argentinský ostrostřelec by se mohl přesunout opět pod Vesuv, neboť tamní klubový prezident Aurelio De Laurentiis v jednom rozhovoru pro italská média otevřeně přiznal, že je znovu připraven Higuaína podepsat.

„Sarri má mnoho pozitivních stránek, ale také má i některé negativní. V Anglii s e zlepši,  Juve má nyní jinou dynamiku. Přetváří Juventus k obrazu svému,“ komentovaal Laurentiis práci svého bývalého zaměstnance u jednoho z největších konkurentů. A dotaz padl také na argentinského legionáře, který se před třemi lety obrátil ke klubu zády. „Higuaín zůstal v našich srdcích, i když nás před lety opustil. Kdyby ho Ancelotti ve svém týmu chtěl, určitě bych mu ho přivedl. Má stále velkou kvalitu, i když se mu v poslední době nedařilo. Pokud bude na trhu k mání, určitě tuto možnost s Carlem proberu,“ dodal mocipán Neapole.