Vycházející evropské hvězdičky do 18 let? Hložek je druhý hned za Rodrygem z Realu!

Vycházející evropské hvězdičky do 18 let? Hložek je druhý hned za Rodrygem z Realu!

Zatímco žebříček padesáti nejlepších hráčů planety narozených v roce 2000 ovládl rychlonohý útočník Borussie Dortmund Jadon Sancho, který za sebou nechal Ryana Sessegnona z Tottenhamu i Kika Pierieho z Ajaxu Amsterdam, listu borců s ročníkem narození 2001 a výše kraluje Rodrygo de Goes z Realu Madrid.

Osmnáctiletý svěřenec kouče Zinedina Zidana zatím odehrál v LaLize pouhých 19 minut čistého času, ale do střelecké listiny se zvládl zapsat i tak. Bílý balet za něj letos v létě vysázel Santosu 45 milionů eur.

Právě na tomto seznamu se umístil i sparťan Adam Hložek, který se podělil s osmnáctiletou paraguayskou hvězdičkou Fernandem Cardozou z Boavisty Porto o druhou pozici.

Ofenzivní mladík však zatím v portugalské Primeira Lize nenastoupil a na svůj první start na Starém kontinentu tak stále čeká.

Letenský teenager, jehož konto zdobí k tomuto datu třicet prvoligových vystoupení a šest branek, je však mladší, neboť se narodil v roce 2002.

Vůbec nejmladším hráčem, který se v žebříčku talentů umístil, je šestnáctiletý záložník Daniel Leyva ze Seattle Sounders.

Výzkumný tým hodnotí jednotlivé hráče podle času stráveného na hřišti a úrovně odehraných zápasů.

Žebříček talentů CIES Football Observatory najdete tady.