Ribéry se naštval na FIFU 20, PES mu brilantně odpovědělo

Ribéry se naštval na FIFU 20, PES mu brilantně odpovědělo

FIFA je nejlepší sportovní hra, která se už celá léta i napříč stále rostoucí konkurenci těší velké oblibě. Jak už tomu ale bývá zvykem, i mistr tesař se někdy utne a nějaké chybičky se i ve hře takového formátu přeci jen objeví…

Franck Ribéry vyměnil v létě dres Bayernu Mnichov za dres Fiorentiny a jako milovník konzolí si také jako už více než 10 milionů lidí koupil hru FIFA 20. Když si však chtěl zahrát virtuální zápas za svůj nový tým, nestačil se divit.

„Není tomu tak dávno, co jsem se svými dětmi hrál FIFU. Hej, @EASPORTSFIFA… kdo je tento chlápek?“ ptal se udiveně, přičemž ukazoval na svůj ne zrovna zdařilý herní model. 

Vzhledem k tomu, že se zejména v posledních letech snaží Pro evolution soccer (PES) sesadit FIFU z trůnu, přišla mu v rámci konkurence bleskurychlá odpověď.

„Hej, Francku, poznáváš tohohle chlápka?“ zeptalo se PES.

A jak se na tuto situaci dívají dlouholetí fanoušci, kteří si vyzkoušeli obě hry? Většina názorů z fotbalových fór se shoduje s tím, že FIFA je rychlejší, zábavnější, ale občas se v ní také vyskytuje více chyb. PES naopak dbá na reálnější herní prožitek a rovněž ze stránky grafiky sklízí větší úspěch.