Majitel Neapole se obul do Hamšíka: Některé z nás prostě zajímají jenom peníze

Majitel Neapole se obul do Hamšíka: Některé z nás prostě zajímají jenom peníze

Než se do koloběhu světového fotbalu zařadily bohaté asijské týmy, byl zde ve své podstatě klid. Následně však spousta hvězdných hráčů začala poznávat, že si v tomto prostředí může více než slušně přivydělat. A jedním z takových hráčů byl například i Marek Hamšík.

Dvaatřicetiletý slovenský reprezentant, jenž v Neapoli ztvárňoval roli kapitána, opustil v zimě současného roku Itálii a vydal se poznávat krásy Číny. Ve své tříleté smlouvě, jíž podepsal s celkem Ta-lien I-fang, by si měl vydělat téměř třikrát tolik, než kolik byl zvyklý (9 milionů eur ročně).

Vzhledem k tomu, že Neapol ztratila jednoho ze svých klíčových mužů, se není čemu divit, když si její prezident Aurelio De Laurentiis na adresu slovenského hráče a čínského trhu obecně neodpustil pár poznámek.

„Každý hráč má nějakou hodnotu v závislosti na tom, kde hraje, jak hraje, jak je starý a co dělá. Pokud chcete odejít do Číny a dva nebo tři roky se tam nechat přeplácet, je to vaše věc,“ reagoval poněkud popudlivě.

„Nemyslím si, že můžete v Číně hledat nějakou konkurenci. Pokud tam jdete z vlastní vůle, činíte tak pro blaho vlastní kapsy. Pro mě nikdy nebyly peníze cílem, pouze prostředkem. Pokud to máte naopak, pak je Čína tou pravou destinací pro vás,“ popichoval De Laurentiis prostřednictvím webu Sky Italia a naznačoval, že pokud bude mít někdo další Hamšíkovy úmysly, nebude mu v cestě bránit. Podstatné pro něho je blaho klubu.