Hradec urval tři body ve Vlašimi, Pardubice po výhře nad Třincem dále vládnou FNL

Hradec urval tři body ve Vlašimi, Pardubice po výhře nad Třincem dále vládnou FNL
AKTUALIZOVÁNO

Pardubice i Dukla shodně dvanáctým kolem druhé nejvyšší soutěže potvrdily roli favorita a udržely tak své vedoucí postavení v tabulce. Po výhře 4:1 se postupovým příčkám přibližuje i Brno, jež zdolalo Žižkov, zato Jihlava pouze remizovala. 

Ústí nad Labem doma dokázalo udržet východočeskou Chrudim na uzdě. Po bezbrankové první půli se střelecky prosadili Bassey s Matějkou, kteří rozhodli o konečném výsledku 2:0 pro domácí tým.

Brno přivítalo na své půdě Varnsdorf a po úvodním poločasu se dostalo do komfortního tříbrankového náskoku. Jako první se trefil Přichystal, kterého následovali Růsek a Vaněk z panalty. Po změně stran domácí snížili zásluhou Bredy, ale šest minut před koncem základní hrací doby autor první trefy upravil na 4:1.

Návrat na úspěšnou vítěznou cestu slaví po vůbec první ztrátě také Pardubice, které naposledy podlehly 0:1 Hradci Králové. Nyní stejným poměrem vyzrály na Třinec, díky čemuž potvrdily svou pozici coby jako lídra tabulky. 

Mírné zpomalení při boji o čelo tabulky zaznamenala Jihlava, která i kvůli červené kartě pouze remizovala 1:1 ve Vyšehradu. V dalším kole ji čeká domácí šlágr právě s Pardubicemi. 

Hradec Králové v neděli dokázal získat další tři body a v tabulce se posunout na třetí místo. Na půdě Vlašimi během první půle branka nepadla, ale po změně stran se střelecky prosadili Čech a Firbacher.

FNL - 12. kolo:

Vítkovice - Dukla Praha 0:3 (0:2)
Branky: 37. Holík, 45.+1 Preisler, 64. Hadaščok

Ústí nad Labem - Chrudim 2:0 (0:0)
Branky: 68. Bassey, 77. Matějka

Brno - Varnsdorf 3:1 (3:0)
Branky: 30. a 84. Přichystal, 35. Růsek, 42. Vaněk (penalta) - 62. Breda

Pardubice - Třinec (1:0)
Branka: 20. Kohút

Sokolov - Líšeň (1:2)
Branky: 
41 Štursa -  54. Hladík (z pen.), 61. Zikl

Vyšehrad - Jihlava (1:1)
Branky: 41. Nitrianský (z pen.) - 70. Smejkal

Prostějov - Žižkov (2:1)
Branky: 
25. Koudelka, 86. Kroupa - 61. Gil

Vlašim - Hradec Králov 2:0 (0:0)
Branky: 53. Čech, 79. Firbacher

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.