Inter, Juventus i Real mají smůlu, hvězda Tottenhamu není na prodej, hlásí Pochettino

Inter, Juventus i Real mají smůlu, hvězda Tottenhamu není na prodej, hlásí Pochettino

Hned několik předních evropských klubů projevilo již toto léto o klíčového záložníka Tottenhamu Christiana Eriksena zájem, ale pokaždé slyšely odpověď, že není na prodej. Výsledná reakce se nezměnila ani nyní.

„Věřím mužstvu, které mám k dispozici, a zároveň věřím tomu, že nás v zimě nikdo neopustí. Situace, v níž se nacházíme, není nikterak přívětivá, ale určitě se z ní můžeme dostat. I proto je důležité, abychom přes zimu drželi pohromadě, nikoho nechceme prodat,“ pravil argentinský kormidelník ve službách Tottenhamu Mauricio Pochettino, jenž tím zároveň reflektoval poslední špatné výsledky klubu.

Ačkoliv se dá záměr odhodlaného argentinského trenéra pochopit, stále je potřeba připomenout, že si v kádru drží hráče, který v něm vyloženě zůstat nechce. Dánský ofenzivní záložník Christian Eriksen poměrně jednoznačně v létě řekl, že si přeje ve své kariéře změnu, která by ho zavedla mimo Britské ostrovy. Nejlépe si svou budoucnost představoval v hlavním městě Španělska, ale zájem o něj byl projeven i v Itálii.

Pokud by Pochettino nakonec naplnil své tvrzení a skrze zimní přestupové období Eriksena v mužstvu udržel silou vůle, bylo by téměř jisté, že Tottenhamu v létě jejich nejdůležitější hráč odejde zadarmo. Jeho smlouva totiž končí společně s ročníkem 2019/20 a veškeré snahy o prodloužení končily naprostým fiaskem.