Arsenal vyšel v Sheffieldu naprázdno a podruhé v ligové sezoně odešel poražen

Everton se konečně oklepal a po čtyřech ligových prohrách v řadě porazil West Ham. Na dobrou herní vlnu se dostává Chelsea, která už nyní s Frankem Lampardem atakuje přední příčky tabulky, výhra nad Newcastlem je tohou důkazem. Manchester City se po domácím zklámání opět vydal na vítěznou cestu.

První zápas devátého kola nejvyšší anglické soutěže nakopl Everton, který si před vlastními fanoušky poradil s kousajícím West Hamem. Kladiváři se první poločas vůbec nemohli dostat do hry a ve druhém poločas již recept na obranu domácích nenašli. Karamelky vyhrály 2:0 a přerušily tak sérii čtyř ligových porážek v řadě.

Dravost a hlad po vítězství hráčů Chelsea se po čtyřgólovém přídělu do sítě Southamptonu přenesly i do hry s Newcastlem. Blues zasypali svého soupeře řadou střel, za záda brankáře šla však jenom jedna. I to ale družině Franka Lamparda stačilo k třem bodům, hosté bránu domácích za celý zápas prakticky neohrozili.

Bída fotbalistů Tottenhamu se opět o něco prohloubila. Nejenže jim nejdou jen venkovní zápasy, poslední dobou začínají tápat i doma. Nyní jsme se o tom mohli přesvědčit během utkání s Watfordem, který se bleskurychle dostal do vedení. O výhru nad Spurs navíc v tabulce poslední hosté přišli jen díky školácké chybě vlastního gólmana v 86. minutě.

Roli favorita na hřišti Crystal Palace potvrdili svěřenci španělského kouče Pepa Guardioly, kteří chvíli před poločasovým hvizdem vstřelili dvě branky, jimiž zmrazili naděje domácích. Orli se snažili s výsledkem ke konci zápasu něco udělat, ale dobrá taktická připravenost v podání Citizens jim příliš šancí neumožnila.

Druhou prohru v sezóně zažil v pondělní dohrávce Arsenal, který nestačil na nováčka soutěže Sheffield United na jeho vlastním hřišti. Jedinou branku v utkání vstřelil domácí Mousset, Arsenal se tak propadl na páté místo v tabulce, Sheffield se ocitl na místě devátém.