Sparta přišla o výhru v závěru, Plzeň ve druhém poločase udeřila proti Ostravě

Třinácté kolo Fortuna ligy odstartoval zápas Liberce s Jabloncem, který i přes snahu obou týmů nakonec vítěze nepoznal. Kdo se však už radovat mohl, to byla mužstva Budějovic a Boleslavi, obě shodně vyhrála na hřištích soupeřů. Bilanci domácích mužstev v rámci sobotního hracího dne napravila až Slavia, která zprvu neměla od překvapení daleko.

Jak Liberec, tak i Jablonec se v poslední době shodně ocitají ve výsledkové propasti. O tom, kdo se z ní vymotá, mohl rozhodnout vzájemný souboj, který ale bohužel vítěze nepřinesl. Svěřenci trenéra Rady byli aktivnější v prvním půli, jíž vyhráli 1:0. Druhý poločas následně přinesl velký zmatek. Nejprve domácí vyrovnali, pak Kratochvíl do minuty vrátil hostům vedení a do dalších pěti minut bylo opět srovnáno. Zbytek utkání již žádnou branku nepřinesl, a tak prestižní Podještědské derby skončilo nerozhodně 2:2.

Sotva se Olomouci alespoň na domácím hřišti začalo dařit, tak přišla tvrdá stopka v podání Českých Budějovic. Svěřenci trenéra Horejše se s míčem na svých kopačkách sice tolik nesetkávali, zato byli hladovější v koncovce, což se nakonec odrazilo na ukazateli skóre. Budějovice vyhrály 3:1.

Najetí do starých neúspěšných kolejí, během nichž se trápíte herně i výsledkově, zažívá opět Zlín, který před domácími fanoušky přivítal Mladou Boleslav. Ševci inkasovali dvě branky, přičemž sami již potřetí za sebou ani jednu nedali, a tak i nadále zůstávají u dna ligové tabulky.

Slavia se před domácími příznivci musela přebrodit přes nástrahy, které pro ni připravili hosté z Příbrami. Ti ve střelecky chudém prvním dějství zápasu vstřelili úvodní branku a své naděje na velmi potřebný zisk bodů drželi až do 63. minuty, kdy Souček úspěšně proměněným pokutovým kopem vyrovnal stav utkání. Sešívané vstřelený gól natolik nabudil, že do pěti minut přišla další trefa, tentokrát s nešťastnou hostující tečí, ale i tak se počítala. Na celkových 3:1 pečetil v 73. minutě autor první branky Souček a zařídil tak, že má Slavia po třinácti kolech úchvatných 35 bodů.

Nedělní program české nejvyšší soutěže nabídl odpoledne hned trojí porci zápasů. Bohemians 1905 potvrdilo, že v Ďolíčku nedává body snadno. Opava se nakonec vracela domů s prázdnou, neboť utkání rozhodl v 63. minutě Vodháněl. Slovácko si naopak odvezlo z Karviné tři body za výhru 2:0. Skóre otevřel v první půli Zajíc a v samotném závěru náskok pojistil Kalabiška.

Plzeň na své půdě přivítala rozjetou Ostravu, ale severomoravský klub nedokázal na západě Čech uspět. Po bezbrankové první půli domácí dvakrát udeřili zásluhou Hejdy, Krmenčíka a Chorého. Viktoriáni tak ukrojili kousek z manka na vedoucí Slavii a upevnili si svou pozici v tabulce, kde jim patří druhé místo.

Pražská Sparta doplatila na svou nedůslednost a ze Stínadel odjíždí jen s bodem. První poločas branku nenabídl, ale ten druhý již ano. Po rohovém kopu Srdjana Plavšiče poslal Semih Kaya míč do odkryté branky a nasměroval svůj tým k výhře. O tu ale letenský klub přišel v samotném závěru, kdy taktéž z rohového kopu srovnal stav Jakub Řezníček a rozhodl o konečné remíze 1:1.

FORTUNA:LIGA, 13. kolo:

FC Slovan Liberec – FK Jablonec 2:2 (0:1)
Branky: 51. Mikula (Hybš), 57. Pešek (A. Baluta) – 44. Sýkora (Krob), 52. Kratochvíl (Sýkora)
Karty: 69. A. Baluta (LIB) – 61. Krob (JAB), 72. Hübschman (JAB)
Rozhodčí: Pechanec – Koval, Vlček
FC Slovan Liberec: Nguyen – Mikula (C), Kačaraba, Chaluš, Hybš – Pešek (71. Malinský), Karafiát (46. Oscar), Mara, Potočný – A. Baluta – Kuchta (78. Ju)
FK Jablonec: V. Hrubý – Li. Holík, Plechatý, Břečka, Krob – Hübschman (C) – Jovović (77. T. Pilík), Kratochvíl, Považanec (74. V. Kubista), Sýkora – Doležal (90+2. Chramosta)

SK Sigma Olomouc – SK Dynamo Č. Budějovice 1:3 (0:1)
Branky: 51. Sivok (vla.) – 19. Schranz (Brandner), 62. Brandner (Čavoš), 75. Schranz (Čolić)
Karty: 42. Látal (OLO) – 35. Schranz (CEB), 57. P. Novák (CEB), 59. Ledecký (CEB)
Rozhodčí: Houdek – Hrabovský, Hock
SK Sigma Olomouc: Reichl – Zahradníček, Beneš (C), Jemelka, Vepřek – Houska – Pilař (65. Tandir), P. González (75. Texl), Plšek, Falta – Yunis
SK Dynamo Č. Budějovice: Drobný – Čolić, Sivok (C), L. Havel, P. Novák – Havelka, Čavoš – Brandner, Schranz (79. Táborský), Mršić (88. Helešic) – Ledecký (83. Kladrubský)

FC Fastav Zlín – FK Mladá Boleslav 0:2 (0:1)
Branky: 26. Komličenko, 89. Bucha
Karty: 26. Džafić (ZLN), 28. Podio (ZLN), 69. Matejov (ZLN) – 32. Pudil (MBL), 77. Křapka (MBL), 79. Jiří Klíma (MBL)
Rozhodčí: Proske – Kotík, Dresler
FC Fastav Zlín: Rakovan – Matejov, P. Buchta, Hnaníček (46. Cedidla), Bartošák – Folprecht, Jiráček (C), Podio – Fantiš, Železník, Džafić (75. Janetzký)
FK Mladá Boleslav: Stejskal – Jakub Klíma, Tatajev, Pudil, Křapka – Hubínek, Budínský, Matějovský (C) (46. Bucha), Fulnek – Mešanović (61. Jiří Klíma), Komličenko (86. Hašek)

SK Slavia Praha – 1.FK Příbram 3:1 (0:1)
Branky: 63. T. Souček (pen.), 68. Kodr (vla.), 73. T. Souček (Tecl) – 31. Michal Škoda
Karty: 30. Kúdela (SLA) – 41. Cmiljanović (PRI), 85. Dramé (PRI)
Rozhodčí: Rejžek – Kubr, Pečenka (Ginzel)
SK Slavia Praha: O. Kolář – Holeš, Kúdela, Frydrych, Zelený – T. Souček – Hušbauer, Ševčík – Masopust (79. Van Buren), Milan Škoda (C) (61. Tecl), Provod (55. Stanciu)
1.FK Příbram: Kočí – Nový, Kingue, Kodr, Cmiljanović – Voltr, Kříž (71. Hájek), Petrák, Dramé (86. Šimek), Polidar – Michal Škoda (C) (74. Stuparevič)

Bohemians Praha 1905 - SFC Opava 1:0 (0:0)
Branka: 63. Vodháněl. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Mokrusch. ŽK: Pokorný - Hrabina, Juřena. Diváci: 5081.
Bohemians: Le Giang - Bartek, Hůlka, Pokorný, Podaný - Havel (88. Záviška), Jindřišek, Rada, Vodháněl (81. Schumacher) - Vaníček (88. Köstl)- Keita. Trenér: Klusáček.
Opava: Fendrich - Hrabina, Simerský, Svozil (85. Stáňa), Žídek - Jursa (79.Souček), Zavadil, Schaffartzik, Šulc, Zapalač (71. Juřena) - Dedič. Trenér: Grussmann.

Viktoria Plzeň - Baník Ostrava 3:0 (0:0)
Branky: 50. Hejda, 60. Krmenčík, 90.+5 Chorý. Rozhodčí: Marek - Podaný, Kotalík - Adam (video). ŽK: Brabec, Řezník, Limberský - Kuzmanovič. Diváci: 10.088.
Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Brabec, Limberský - Kalvach, R. Procházka - Kopic (86. Mihálik), Kayamba (90.+2 Janošek), Hloušek - Krmenčík (82. Chorý). Trenér: Vrba.
Ostrava: Budinský - Fillo, Pokorný, Stronati, Fleišman - Reiter (76. Holzer), Jirásek (65. Granečný), Hrubý, Kuzmanovič - Diop, Smola. Trenér: Páník.

MFK Karviná - 1. FC Slovácko 0:2 (0:1)
Branky: 25. Zajíc, 79. Kalabiška. Rozhodčí: Rejžek - Blažej, Melichar. ŽK: Petkov, J. Šašinka, Lingr - Kadlec, O. Šašinka, Divíšek, Daníček. ČK: 70. Divíšek. Diváci: 3608.
Karviná: Hrdlička - Ndefe, Dreksa, Rundič, Čonka (81. Vukadinovič) - Smrž (46. Janečka), Hanousek - Ba Loua, Bukata, Lingr - Petkov (46. J. Šašinka). Trenér: Straka.
Slovácko: Trmal - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Divíšek - Havlík, Daníček - Petržela (72. Šimko), O. Šašinka (63. Kalabiška), Navrátil - Zajíc (87. Krejčí). Trenér: Svědík.

FK Teplice-Sparta Praha 1:1 (0:0)
Branky: 90. Řezníček - 68. Kaya. Rozhodčí: Machálek - Moláček, Caletka - Ardeleanu (video). ŽK: Čmovš, Vondrášek, Kodeš, Mareš, Hejkal (trenér) - Trávník, Plavšič. Diváci: 12 362.
Teplice: Grigar - Paradin (74. Žitný), Čmovš, Shejbal - Vondrášek, Kodeš (80. Vyhnal), Kučera, Moulis (90. Royo), Hyčka - J. Mareš, Řezníček. Trenér: Hejkal.
Sparta: Heča - Sáček, Kaya, Lischka, Frýdek - Hložek, Hašek, Kanga, Trávník, Plavšič (78. Hanousek) - Kozák (62. Tetteh). Trenér: Jílek.