Reusův gól sestřelil nejlepší tým tabulky, Augsburg s Koubkem v brance odolali nájezdům Bayernu

Bayern Mnichov podruhé za sebou nedokázal vyhrát, když ho o vítězství v Augsburgu připravily až poslední vteřiny zápasu. Ze spárů tří ligových remíz se vymanil Dortmund, který si proti Monchengladbachu opět našel cestu k vítězství. Lipsko ve vyrovnaném utkání remizovalo s Wolfsburgem 1:1.

Fotbalisté mistrovského Bayernu podruhé za sebou v lize ztratili, tentokrát to bylo s doposud tápajícím Augsburgem, v jehož brance nechyběl český brankář Tomáš Koubek. Domácí zaskočili favorita hned v první minutě, ten ale postupně utkání otočil a až do 91. minuty se mu dařilo vítězný stav držet. Následně ovšem přišel přesný volej Finnbogasona, jenž z bezprostřední blízkosti nedal Neuerovi šanci.

Po sérii několika remíz se na výherní vlnu vrací Borussia Dortmund, jíž stačil jeden jediný gól k tomu, aby před vlastními fanoušky porazila nejlepší tým tabulky, a sice Borussi Monchengladbach. Situace na čele Bundesligy tak zůstává velmi nabitá i po osmi kolech.

Kolín nad Rýnem doma nepustil Paderborn ke slovu a dal mu zřetelně najevo, že mu body nemá v plánu darovat. Skóre otevřel již v 8. minutě Terrode, po změně stran pak náskok pojistili Schaub a Bornauw. Dařilo se také Hoffenheimu, který před vlastními diváky zvítězil 2:0 se Schalke. O branky se postarali Kramarič a Bebou.

Bundesliga, 8. kolo:

Augsburg - Bayern 2:2 (1. Richter, 90+2. Finnbogason - 14. Lewandowski, 49. Gnabry)
Brémy - Hertha 1:1 (7. Sargent - 70. Lukebakio)
Düsseldorf - Mainz 1:0 (82. Hennings)
RB Lipsko - Wolfsburg 1:1 (54. Werner - 83. Weghorst)
Union Berlín - Freiburg 2:0 (1. Bulter, 84. Ingvartsen)
Dortmund - Gladbach 1:0 (58. Reus)
Köln - Paderborn 3:0 (8. Terrode, 59. Schaub, 85. Bornauw)
Hoffenheim - Schalke 2:0 (72. Kramarić, 85. Bebou)