Souček: Hru Barcelony není třeba u videa příliš studovat. Stejně ji sledujeme skoro každý týden

Souček: Hru Barcelony není třeba u videa příliš studovat. Stejně ji sledujeme skoro každý týden

Pražská Slavia se dobrým výsledkem naladila na další klání v Lize mistrů, ve které vyzve hvězdnou Barcelonu. Sešívaní se doma s Příbramí během první půle trápili, ale nakonec dokázali zvítězit 3:1. Opět se pod tím výrazně podepsal i kapitán Tomáš Souček, který po změně stran zaznamenal dva přesné zásahy. A po závěrečném hvizdu ani v rozhovoru pro klubové stránky nepopíral, že už mají všichni v hlavách katalánského obra.

S Interem Milán si body rozdělili, na Dortmund pak doma nestačili. Nyní budou čelit soupeři, který je ve skupině smrti nejvyhlášenější. „Těšíme se hodně, ale říkali jsme si, že se na to nemůžeme tolik soustředit. Šetřili jsme se na Příbram, nebylo to nic lehkého, žádný zápas není lehký. Teď si můžeme užívat, že jsme to zvládli bodově. Posledních třicet minut bylo skvělých. Těšíme se na souboj s Barcelonou. Uvidíme, jak si s nimi zaběháme,“ uculoval se český reprezentant.

Porazit Příbram byla povinnost, kterou nakonec svěřenci kouče Jindřicha Trpišovského zvládli, ačkoliv po první půli prohrávali po brance Škody. Nakonec se tedy dokázali vítězně naladit na evropského giganta, kterého ani nemuseli detailně studovat. „Moc jsme je nesledovali, ale ani není potřeba to zas detailně zkoumat. Doma hodně koukám na fotbaly, Barcelona je jeden z nejlepších týmů na světě, takže ty hráče vidíme. Máme hodně hráčů nakoukáno, už jen proto, že nás ty týmy baví,“ poukázal na fakt, že soupeře z Camp Nou vidí prakticky každý týden.

„Mám hodně rád anglickou ligu, ale ze Španělska je sleduji spolu s Realem. Barcelona je asi nejatraktivnější. Hodně se řešilo, jak to zvládneme s Dortmundem. Kromě výsledku jsme to zvládli obstojně. Uvidíme, co bude s Barcelonou a jakou zvolíme taktiku. Patří do Top 3, možná jsou nejlepší na světě. Má nejvěřitelnou útočnou trojku. Zní to až vtipně, že si budeme s Messim měnit vlaječky a hrát proti takovým hráčům. Všichni se na to ale spíše těšíme. Půjdeme na hřiště s tím, že můžeme uspět. Nepůjdeme si to jen užít, ale také to zvládnout,“ dodává Souček.