Pudil: Nelze se na to vymlouvat, ale bez Matějovského na hřišti je to pro nás vždy složitější

Pudil: Nelze se na to vymlouvat, ale bez Matějovského na hřišti je to pro nás vždy složitější

Mladá Boleslav v sobotu na horké půdě zlomila prokletí v této sezóně, kdy na půdě soupeřů body především ztrácela. Doma je středočeský klub považován za nedobytnou baštu, ale venku se jí příliš nedařilo. Tři body za výhru 2:0 ze Zlína proto bere všemi deseti, což potvrdila i slova zkušeného obránce Daniela Pudila.

Mladá Boleslav si výhrou upevnila pozici na třetím místě v tabulce a pronásleduje druhou Plzeň. Z Letné si odvezla dva body díky trefám Komličenka a Buchty. Bylo to poprvé, co plně bodovala v této sezóně na půdě soupeře.

„Rozdělil bych to na dva poločasy. V tom prvním jsme byli lepší. Měli jsme spoustu standardních situací, které jsme měli proměnit, a zápas by byl určitě úplně jiný. Po změně stran nám vypadl zraněný Matějovský. Všichni víme, že když na hřišti není, je to pro nás trošku složitější. Ale na to se nemůžeme vymlouvat. Musíme hrát i bez něj mnohem lépe,“ poukázal na důležitost zkušeného záložníka a problémech při jeho absenci.

Soupeř ale také potřeboval získat tři body, když pod taktovkou nového kouče potřebuje začít vyhrávat, pokud se nechce obávat boje o setrvání mezi elitou. „Zlín hrál ve druhém poločase skvěle a musím říct, že jsme to vzadu jen tak tak ustáli. A nakonec jsme z brejku přidali rozhodující gól,“ pochválil snahu Ševců poprat se s nepřízní osudu, která je během podzimu zastihla.

„Je to velká úleva. Člověk má v hlavě, že když jede ven, že se mu tam nedaří, ale už minule na Slavii jsme podali velmi dobrý výkon a sahali jsme minimálně po bodu. Jeli jsme sem s tím, že tady body už urveme. A naštěstí to pro nás dopadlo dobře,“ dodal v rozhovoru pro iSport.blesk zkušený obránce s minulostí na Ostrovech.