Alvir už se do Edenu nevrátí, stal se první zimní posilou Viktorie: Chci ukázat, co umím, budu pro Plzeň dělat všechno

Alvir už se do Edenu nevrátí, stal se první zimní posilou Viktorie: Chci ukázat, co umím, budu pro Plzeň dělat všechno

První zimní posilou plzeňského vicemistra z Doosan arény se stane exslávista Marko Alvir, jenž je momentálně zapůjčen u řeky Litavky ze Slavie, která si před více než dvěma lety pořídila z Domžale za 450 tisíc eur.

Současný příbramský záložník podepsal na západě Čech smlouvu na tři a půl roku, která vstoupí v platnost v úvodu roku 2020. Ve Štruncových sadech by tak měl setrvat nejméně do léta 2023.

"Marko je v ideálním fotbalovém věku. Jde o rychlostně vybaveného hráče a ofenzivně laděného fotbalistu, kteří jsou vždy zajímaví. I proto jsem rád, že jsme se domluvili na jeho angažmá ve Viktorii. Přeji mu v našem klubu hodně úspěchů," vzkázal generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

A co prví dojmy samotného kolegy Škody, Antwiho, Slepičky či Rezka? "Jsem moc rád, že podepisuji smlouvu s jedním z nejlepších českých klubů. Je to pro mě důležitý krok, chci ukázat, co umím. Budu pro klub dělat všechno. Plzeň je výborný klub, v posledních letech byla nejlepší v Česku, vyhrála pět titulů. Věřím, že zde pravidelně budeme bojovat o evropské poháry a o titul," vyprávěl po podpisu kontraktu pětadvacetiletý středopolař, jehož vyjádření vyšlo na webu fcviktoria.cz.

Jeho největší zbraní je rychlost a technická vyspělost. Podle příbramského stratéga Romana Nádvorníka jde o rozdílového hráče, s tím, že vynikají i v driblizních a přihrávkách do gólových šancí, kterých má ve svém nynějším mužstvu hned po Martinu Zemanovi nejvíce. "Nejraději rychle běhám s míčem, vyhovují mi rychlé protiútoky," přiznal na stránkách fcviktoria.cz odchovanec Dinama Záhřeb, jenž svého času sbíral zkušenosti také v Atlétiku Madrid.