Hašek je ve šlapající Dukle nadšený: Kolektiv je asi jeden z nejlepších, co jsem v kariéře zažil, ne-li nejlepší

Hašek je ve šlapající Dukle nadšený: Kolektiv je asi jeden z nejlepších, co jsem v kariéře zažil, ne-li nejlepší

Poslední posilou druholigové Dukly se stal v minulém měsíci dvaadvacetiletý středopolař Filip Hašek a ačkoliv debutoval prohrou proti lídrovi z Pardubic, od té doby se mu na Julisce daří a momentálně si užívá čtyřzápasovou vítěznou šňůru a průběžné druhé místo v tabulce.

V Dejvicích zažívá subhostování, protože sezonu začínal na Slovensku v Ružomberoku. Už se však dvakrát prosadil i střelecky a patří do základní sestavy Romana Skuhravého. "Já jsem si subohostování osobně zažil poprvé, ani jsem nevěděl, že taková možnost je. Po dohodě s vedením Bohemians jsem šel do Ružomberoku v červnu. Tam to po fotbalové stránce nevyšlo podle mých představ, protože já jsem tam přišel a trenér ani nevěděl, co hraji za post, nevěděl, ani jaký jsem typ hráče, nevěděl o mně nic, protože to byla dohoda majitelů klubů. Na jaře jsem v Bohemce neodehrál moc minut, protože jsem se trápil s dlouhodobějším chronickým zraněním. Z tohoto důvodu jsem se ocitl v Ružomberoku, kde jsem se měl za půl roku rozehrát, dostat se do formy a v zimě se vrátit do Bohemky, což se už nestane, protože z právního hlediska to není možné. Nelze hrát za více jak 2 týmy za sezónu. Táta se zkontaktoval s panem trenérem Skuhravým a pan Skuhravý můj příchod uvítal, protože zrovna odcházel Pablo González do Olomouce a přesně na tuhle pozici mu vypadl hráč. Byla to taková operace kulový blesk, kdy jsem ve čtvrtek večer odjížděl z Ružomberoku a v pátek dopoledne už jsem podepisoval smlouvu na Dukle o hostování. Takže se všechno událo hodně rychle. Ale já musím říct, že jsem v Dukle naprosto spokojený. Všechno si sedlo asi tak, jak mělo," liboval si na webu fkdukla.cz bývalý hráč Vlašimi, Českých Budějovic či Sparty, za jejíž áčko si však nikdy nezahrál.

Zabydlení na Praze 6 mu v rámci návratu do metropole nedělalo problémy. "Je to angažmá nad očekávání. Dukla se prezentuje fotbalem, který mi sedí. Ještě se samozřejmě musím sžít s jejím herním stylem, protože pro mě je to něco nového. Věřím, že můj výkon bude zápas od zápasu lepší a já se cítím lépe fyzicky i mentálně a věřím, že to bude jenom lepší. Zabydlel jsem se podle mě dobře. Je to tedy můj subjektivní pocit, kluků jsem se neptal, ale přijde mi, že jsme si sedli. V kabině není žádný hráč, se kterým bych si vyloženě nesedl. Jsme tam podle mě výborná parta. Kolektiv je asi jeden z nejlepších, co jsem v kariéře zažil, ne-li nejlepší. I v realizačním týmu jsou všichni přátelští a nekonfliktní. Myslím si, že je tam super atmosféra. Je to výborné rozvojové prostředí pro všechny hráče, kteří tam jsou," zářil stránkami fkdukla.cz citovaný kolega Doumbii, Holíka, Preislera, Ayonga či Hadaščoka, jehož nynější klub narazí v osmifinále MOL Cupu na Sigmu Olomouc.

Po výhře na půdě Vítkovic čeká Duklu v sobotu další cesta, tentokráte na východ Čech do Chrudimi. "Muže to být nepříjemné v tom, že se cestuje. Skoro vždycky se hraje lépe doma než venku. My se nějak extrémně nepřipravujeme na soupeře, ale spíš se snažíme precizovat na herní způsob, který je založený na kombinační hře. Nepodřizujeme se soupeři a snažíme se jim naopak vnutit náš styl. Určitě tam nejedeme nic bránit. Do každého zápasu jdeme s tím, že chceme být dominantní na míči a každý zápas chceme vyhrávat. Určitě očekávám, že se budou snažit být pracovití a kompaktní směrem dozadu. I když budeme hrát venku, tak si myslím, že s námi nebudou hrát úplně otevřený fotbal. Myslím si, že budou bránit, a my se je budeme snažit dobývat, což je vždycky složitější. Ale věřím, že máme dostatečně silný tým a typologii hráčů nato, abychom to opět zvládli," uzavřel mladší sourozenec Martina Haška ze Sparty a syn stejnojmenného trenéra, jenž nedávno skončil v Bohemians 1905.