Vaněk ví, že se něco naskytne, ale teď neřeší nic jiného, než postup do ligy: Zbrojovka tam patří

Vaněk ví, že se něco naskytne, ale teď neřeší nic jiného, než postup do ligy: Zbrojovka tam patří

Devětadvacetiletý středopolař Ondřej Vaněk má za sebou prvních pět vystoupení za druholigovou Zbrojovku a osobní čísla má velmi dobrá - tři branky a stejný počet gólových asistencí.

Opětovná adaptace v tuzemské kabině tak zřejmě proběhla na výbornou. "Je to super, tohle mi chybělo. Neříkám, že v Rusku parta nebyla, ale tady je to jiné. Jste zkrátka doma, je sranda, je fajn se hodně smát. Doma je to nejlepší, venku i když člověk umí jazyk, nemůže chytit všechno," vysvětloval na stránkách fczbrno.cz kolega Magery, Pázlera, Růska a spol., který si na současné adrese plácl na spolupráci do léta

Brněnští fanoušci ho srovnávají s dnes již bývalým hráčem klubu Pavlem Zavadilem, jenž hraje na nejvyšší úrovni i po čtyřicítce. "Rozhodně je to příjemné. Je to pan fotbalista, má parádní standardky a centry a obrovskou výdrž a oddanost fotbalu. Já mám devětadvacet let, takže kdybych hrál tak dlouho jako on, byl bych šťastný," ozřejmil na webu fczbrno.cz bývalý hráč Jablonce či Plzně.

Těsně před třicítkou už žádné jasně specifikované fotbalové cíle nemá. "Nic konkrétního, v tuhle chvíli jen klubový úspěch. Je mi 29, všechno záleží od výsledků, co na hřišti předvedeme. Když budeme dobří a budeme vyhrávat, něco se naskytne. Ale neřeším teď nic jiného, než tuhle sezónu, ta je na prvním místě. Postup do ligy, kam Zbrojovka patří, hrotně mě mrzí, že hrajeme druhou ligu, a chci pomoci do první. To je jediné, co mě teď zajímá," ubezpečil brněnské fanoušky držitel dvou mistrovských titulů a vítěz domácího poháru i Superpoháru.

Pátý tým FNL, který aktuálně ztrácí na vedoucí Pardubice sedm bodů, zajíždí ve třináctém kole na půdu osmé Viktorie Źižkov a také tam bude nynější produktivitu Vaňka potřebovat. Pražský celek totiž před domácím publikem dosud prohrál pouze s hradeckými Votroky...

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.