Kapitán Sigmy nevyloučil ostrá slova: Musíme být o 100 procent lepší soubojově i běžecky

Kapitán Sigmy nevyloučil ostrá slova: Musíme být o 100 procent lepší soubojově i běžecky

Ostřílenému kapitánovi deváté Sigmy Vítu Benešovi se premiérová domácí prohra sezony proti hůře postavenému nováčkovi z Českých Budějovic rozdýchávala jen velmi těžce.

"Jednoznačně je to o nás, my jsme ten zápas měli zvládnout a nezvládli jsme ho," smutnil na webu idnes.cz bývalý zadák Jablonce s minulostí v nejvyšší maďarské soutěži.

Důvod selhání ovšem neví. "Kdybych to věděl, tak by se to nestalo. Musíme se sami sobě podívat do svědomí, do hlav, co kdo udělal pro to, abychom byli úspěšní. Protože jsem neviděl na hřišti, že bychom bojovali jako tým," všiml si svěřenec kouče Radoslava Látala, jehož slova vyšla na serveru idnes.cz.

Pravdou je, že se úspěch Dynama bez Michaela Rabušice na Hané skutečně nečekal. "Bylo to nemastné neslané, že si myslíme, že se nemůže nic stát. Ale ono se může stát a pak to tak dopadá, že věci necháte náhodě a dopadne to prohrou nebo ztrátou bodu," doplnil na stránkách idnes.cz jednatřicetiletý stoper.

Zatímco na jaře Olomouc moc branek nedostávala, aktuálně už lovila míč ze sítě hned osmnáctkrát. "Statistiky samozřejmě vypovídají o tom, že jsme asi v defenzivě ležérní. Nejspíš k tomu nepřistupujeme tak důkladně jako předtím. Tehdy jsme zvládali zápasy uhrát na nulu nebo na jeden gól a vyhráli jsme. Momentálně dostáváme hodně gólů, s výjimkou nuly v Příbrami. Pro mě, stopera, je to smutná statistika. Ale není to jen o obráncích, gól jsme dostali i ze standardky, brání celé mužstvo," ozřejmil zadák, jenž zatím v sezoně Fortuna:ligy nevynechal ani jedno utkání.

Nenastal čas před čtrnáctým kolem a výjezdem na Baník na nějaká ostřejší nebo motivační slova? Ostrava je čtvrtá a bude chtít před vlastním publikem odčinit porážku v Plzni. "Asi ano. Možná i na tohle přijde. Všechno musí být o sto procent lepší. Jak soubojově, tak běžecky," uzavřel bojovně naladěný kolega Housky, Nešpora, Tandira, Yunise či Pabla Gonzálese, který se rozpovídal na portálu idnes.cz.