Courtois a jeho školácké chyby? Realu dochází trpělivost a hledá řešení

Courtois a jeho školácké chyby? Realu dochází trpělivost a hledá řešení

Belgická reprezentační jednička Thibaut Courtois přišel v minulém roce ze Stamford Bridge s velkým očekáváním. Zkušená opora Blues s minulostí v Atlétiku se ale na jiné madridské adrese příliš nedaří, navíc se mi nevyhýbají i drobná zranění. Podle informací listu El Desmarque by mohlo brzy dojít k jeho prodeji, neboť si Real již vyhlédl adekvátní náhradu.

Jeho příchod měl přinést velkou oporu mezi tři tyče, na kterou bude spolehnutí. Dříve schopný kostarický legionář Keylor Navas byl odsunut na vedlejší kolej a najednou důvěra v něj vyprchala. Kouč  Zinedine Zidane však začíná zjišťovat, že belgický brankář nebude asi pro Real to pravé ořechové. Celý podzim jasně ukazuje, že Bílý balet není tím děsivým gigantem jako dříve a body ztrácí i s papírově slabšími soupeři.

Kritika na bedra Courtoise sílí a také samotný brankář tuší, že se nenachází v ideální pozici. Výhodou je pro něj zatím fakt, že jeho největší konkurent Navas byl v létě prodán PSG. I tak si ale nemůže být svým postavením jist, neboť ve španělských médiích se objevuje informace, že Real hledá intenzivně novou týmovou jedničku. A jednoho potencionálního kandidáta již na svém jídelníčku má.

Bílý balet podle listu El Desmarque bedlivě sleduje schopnosti teprve dvaadvacetiletého Unaie Simona. Talentovaný mladík ve službách Bilbaa je považován za velkou budoucnost španělské reprezentace, což už dokazuje ve výběru do jednadvaceti let. Na jeho vykoupení by bylo třeba prolomit výstupní klauzuli ve výši 50 milionů eur. A co bude s Courtoisem? Je jisté, že se s rolí týmové dvojky určitě nesmíří.