Lewandowski se vysmívá obraně za obranou, naposledy vyšel naprázdno na startu srpna

Lewandowski se vysmívá obraně za obranou, naposledy vyšel naprázdno na startu srpna

Polský reprezentační útočník Robert Lewandowski se nachází v životní formě, o čemž svědčí jeho osobní čísla od startu nového ročníku 2019/2020.

Jednatřicetiletý varšavský rodák v sezoně neskóroval jen v rámci německého Superpoháru, jinak je postrachem ve všech dalších tří klubových soutěžích.

V DFB Pokalu zužitkoval jeden start v jeden gól, v Lize mistrů je po třech vystoupeních na 5 brankách a pokud jde o bundesligu, osm pobytů v základní sestavě dosud přetavil ve 12 tref a jasně vévodí střelecké tabulce s náskokem šesti přesných zásahů na druhého Timo Wernera z Red Bullu Lipsko.

V bavorské Allianz Areně je navíc sedminásobný šampion Německa s minulostí v Lechu Poznaň a Borussii Dortmund novým klubovým rekordmanem, o což se zasloužil tím, že skóroval ve dvanáctém zápase Bayernu v řadě.

Naposledy vyšel střelecky naprázdno v úvodu srpna v Dortmundu a právě to je bilance, která se za uplynulých 119 let v rámci mnichovského obra nikdy nikomu nepodařila....

Zkušený spoluhráč Müllera, Comana či Gnabryho tím z týmových tabulek vymazal někdejšího snajpra Carstena Janckera, který před devatenácti lety v roce 2000 udeřil v jedenácti utkáních za sebou.

Nynější svěřenec kouče Nika Kovače působí v Mnichově šestým rokem a pakliže slavné značce brzy nezamává, v historii slovutného Bayernu se může stát opravdu zásadní a legendární postavou.

Třináctý zápas za sebou, ve kterém se může kanonýr zaskvět, se odehraje v sobotu proti nováčkovi z Unionu Berlín.