Můžeme zažít krásnou sezonu, předpovídá Gonzáles. Jak zatím hodnotí Sigmu?

Můžeme zažít krásnou sezonu, předpovídá Gonzáles. Jak zatím hodnotí Sigmu?

Bývalý ofenzivní záložník Dukly Pablo Gonzáles, jenž se cítí nejlépe na pozicích osm a deset a ze svých krajanů nejvíce uznává tandem Andrés Iniesta a David Silva, je součástí Sigmy od letošního září a zatím nastupuje pravidelně. S hanáckým celkem se dohodl na tříleté smlouvě až do léta 2022.

"Nabídku jsem měl i z jiného prvoligového klubu v Česku a také ze zahraničí. V Olomouci mi ale dávali nejvíc najevo, že mě chtějí. Navíc její způsob hry mi je nejbližší a vyhovuje mi. Nejdůležitější je, abych týmu co nejvíc pomohl a byl mu prospěšný. Praha má spoustu příležitostí pro trávení volného času, restaurace, obchody...Ale ze svého pohledu se cítím pohodlněji v Olomouci než v hlavním městě. Je to sice menší město, ale má svoje kouzlo. Od prvního dne jsem tady velmi spokojený. V Olomouci je to hodně rodinné, všichni mi tady velmi pomáhají," nechal se slyšet na webu sport.cz nový svěřenec Radoslava Látala, který v minulosti rpošel Granadou, Villarrealem či akadmií Atlétika Madrid.

Byť hned zaplul do základu, výher si zatím mnoho neužil. Tři body slavil pouze jednou a také proto jeho celku patří až průběžné deváté místo. "Na druhou stranu měl tým sérii, kdy v lize šestkrát za sebou neprohrál, což je pozitivní. Je tady velice dynamický tým s velkým potenciálem. Když budeme pořád tvrdě pracovat, můžeme zažít krásnou sezonu," zasnil se kolega Pilaře, Nešpora, Beneše a spol., jehož slova vyšla na serveru sport.cz.

A jak probíhá adaptace v českém prvoligovém prostředí? "Lidi tu mají přístup k fotbalu jiný, ale roli hraje i počasí, které ovlivňuje návštěvnost. Kdybych byl fanoušek a venku byla velká zima, šel bych na stadion buď s donucením nebo nevyrazil vůbec. V Česku je navíc řada lidí, které zajímají i jiné sporty jako třeba hokej. Ve Španělsku je to víc o kombinaci a hře s balonem. Český fotbal je hodně o běhání, hraje se často mezi šestnáctkami, je tady řada osobních střetů a kontaktů, které jsou tvrdší než u nás. Jsem totiž hráč, který se snaží udržet balon a schytá dost ran. Důležité je posilování. Abych zesílil, ustál souboje a míň padal na zem. Už se mi to ale pomalu daří," pokračovala poslední olomoucká posila z Androva stadionu, která dříve hrávala ve třetí španělské lize za Salamanku.

Plány do budoucna pevně stanovené nemá. "Teď je pro mě nejdůležitější prožít naplno každý den, pořád se zlepšovat a být šťastný, protože nikdy nevíte, co se může stát. Pokud se moc přemýšlí o budoucnosti, není to dobře," uzavřel na adrese sport.cz šestadvacetiletý fotbalista, jehož mužstvo čeká v sobotu 26. října výjezd na půdu ostravského Baníku a pár dní poté přivítají na Andrově stadionu "jeho" Duklu.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.