Bianconeri doufají, že jim Ronaldo ukáže svůj šestý Zlatý míč. Přesto Agnelli shání "mladšího Ronalda"

Bianconeri doufají, že jim Ronaldo ukáže svůj šestý Zlatý míč. Přesto Agnelli shání "mladšího Ronalda"

Vůbec zatím není jasné, kdo při předávání cen France Football získá Zlatý míč. Loni trofej získal chorvatský záložník Luka Modrič, nyní je favoritů několik - Virgil van Dijk, Cristiano Ronaldo, Lionel Messi či Mohamed Salah. V Turíně věří, že pošesté zvítězí kanonýr z Portugalska.

Posledním hráčem, který získal Zlatý míč v době svého působení v Juventusu byl Pavel Nedvěd, česká legenda a současný viceprezident klubu. Ronaldo sice letos není tím hlavním favoritem, přesto ale díky zisku Scudetta s Juventusem a Ligy národů s portugalskou reprezentací aspiruje na celkové prvenství v anketě. 

Prezident klubu Andrea Agnelli věří, že Portugalec zvítězí. Jednou už Zlatý míč získal v Manchesteru United a čtyřikrát v Realu Madrid. "Nejenže si to Ronaldo zaslouží, ale byla by to pocta i pro Juventus. Pomohlo by nám to v budování světové značky," domnívá se hlava Juventusu, ale také automobilky Fiat.

Jenže Ronaldo brzy oslaví pětatřicet let. A to je na fotbalistu dost vysoký věk. U Ronalda to ovšem není tolik, fyzioterapeuti dlouhodobě tvrdí, že je výkonný jako o deset let mladší sportovci. I přesto je ale jasné, že na vrcholu už hvězdný Portugalec nebude tolik let a proto se Juventus dřív nebo později musí poohlédnout po "novém Ronaldovi". 

"Chce to mít ve svém kádru dlouhodobě takto hvězdného hráče," zdůvodnil to Agnelli. To ale naštěstí není aktuální, CR7 za Juventus válí a ještě pár let nejspíše bude...