Tři body proti Pardubicím se nerodily vůbec lehce. Ty naše zápasy jsou hrozné nerváky, stěžuje si kouč Jihlavy

Tři body proti Pardubicím se nerodily vůbec lehce. Ty naše zápasy jsou hrozné nerváky, stěžuje si kouč Jihlavy

Šlágr kola Fortuna národní ligy je už za námi. Jihlava v něm po velkém dramatu zvítězila nad lídrem soutěže Pardubicemi 3:2. Ukázala tak, že souboje o postupující a barážové příčky budou drama až do posledního kola. Výhra nad Pardubicemi se ale vůbec nerodila lehce.

Jihlavští vedli už ve třetí minutě, skóre v poločase bylo už 3:0. To je v takto vyrovnaném, alespoň tabulkově, zápase dost vysoké vedení. Nemůžete ale podcenit nic a kouč Vysočiny Radim Kučera to moc dobře věděl. „Moc dobře víme, že fotbalový zápas není za poločasového stavu 3:0 rozhodnutý. Hráče jsme na tento fakt o přestávce upozorňovali. Věděli jsme, že v pardubické kabině proběhne bouřka, že na hřiště vletí a budou chtít vstřelit branku naděje, která je nastartuje. To se bohužel podařilo," mrzelo Kučeru.

"My jsme po inkasované brance měli dobrou desetiminutovku, ale pak už jsme se začali strachovat o výsledek. Nervozita nám svazovala nohy, Pardubice byly všude dříve, málo jsme drželi míč a soupeře jsme špatně dostupovali. Vše vyústilo v branku v naší síti ze standardní situace. A pak už to nejen na hřišti vřelo až do konce zápasu. Z naší strany tomu poté chyběla schopnost trochu více udržet míč vpředu a využít některé brejkové situace. Od týmu bych čekal větší suverenitu, zodpovědnost a schopnost dovést utkání do klidného vítězství. Nemáme zase tak mladé a nezkušené mužstvo,“ pokračoval jihlavský trenér s hodnocením.

„Ty naše zápasy, to jsou prostě nerváky,“ stěžoval si Kučera. S prvním poločasem byl nicméně spokojený. „Viděli jsme zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním se nám velmi rychle podařilo vstřelit brzký gól. To jsme chtěli, protože jsme očekávali, že budeme muset dobývat defenzívu soupeře. Soupeř tak musel více otevřít hru a otevírala se nám tak dvířka k tomu, abychom naše vedení navýšili. A to se nám i díky pardubickým ztrátám míče podařilo. Do šaten jsme šli za stavu 3:0 a možná jsme mohli vést ještě výrazněji," hledal jihlavský kouč pozitiva.

Vysočina Jihlava je nyní v tabulce třetí, Pardubice zůstávají navzdory prohře v čele tabulky. Může je ale přeskočit pražská Dukla, zvládne-li svůj víkendový zápas v Chrudimi. Momentálně má ale stejně bodů jako Dukla, což je o dva méně než vedoucí Pardubice, na záda se jí ale v tabulce lepí Zbrojovka Brno a Hradec Králové. Za týden zavítají Jihlavští do Prostějova, kde budou jednoznačným favoritem.

(zdroj: fcvysocina.cz)

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.