Klopp o titulu nesní, ale nesnil ani o triumfu v Lize mistrů

Klopp o titulu nesní, ale nesnil ani o triumfu v Lize mistrů

Po vítězství ve finále Ligy mistrů a druhém místu v Premier League by manažer Liverpoolu Jürgen Klopp rád ovládl i nejvyšší anglickou soutěž. Nakročeno k tomu má zatím parádně. Do konce sezony je však ještě hodně daleko a německý kouč si toho je dobře vědom. I proto o titulu nemluví nahlas.

V minulé sezoně ztratili na mistrovský Manchester City jediný bod. Zkušený trenér se nikdy nenechával případným triumfem v Premier League pohltit a nehodlá s tím začínat ani v této sezoně, kterou má zatím rozjetou nejlépe za dobu svého působení na Anfield Road.

„O titulu nesním. Stejně jako jsem nesnil o vítězství v Lize mistrů, kterou jsme přesto vyhráli,“ prozradil Klopp v rozhovoru pro Sky Sports.

„Ale pracujeme na tom. Jsme v lepší pozici, než jsme asi sami před začátkem sezony očekávali. Že bychom ale měli vyhráno, se říci určitě nedá. Stále máme před sebou spoustu práce. To nejtěžší teprve přijde. Listopad, prosinec, to jsou měsíce, kdy se často rozhoduje. Musíme mít i štěstí, nemáme vliv na všechno, ale na co máme, na tom pracujeme,“ pokračoval Klopp.

Ten si dle svých slov pro triumfu v Lize mistrů užil nejlepší léto v životě. „Ale to už je minulost. Je to krásná část života, ale nic se nezměnilo. Samozřejmě bychom rádi v Champions League uspěli znovu, ale bude to těžké. Všichni víme, jak je důležité sebevědomí,“ dodal.