Pulišič perfektním hattrickem vyřídil Burnley, Liverpool šlágr tentokrát zvládl

Christian Pulišič se dočkal své první branky v dresu Chelsea. Následně vstřelil i druhou a ve druhé půli završil perfektní hattrick. V čele s náskokem šesti bodů zůstává Liverpool, jenž otočil šlágr kola proti Tottenhamu. Drtivým vítězstvím již v pátek uspěl Leicester na hřišti Svatých, Southampton deklasoval 0:9!

Desáté kolo začalo neuvěřitelnou výhrou Leicesteru v Southamptonu. Rozhodující okamžik přišel ve 12. minutě utkání za stavu 0:1. Bertrand inkasoval červenou kartu a tím otevřel gólostroj hostů.

Hattrick vstřelil Ayozé Pérez a v závěru jej napodobil i Jamie Vardy, jenž v 94. minutě proměnil pokutový kop. Leicester tak deklasoval Svaté a na okamžik se dostal na druhou pozici.

O den poté se ale na druhé místo vrátil Manchester City. V první půli sice soupeře tlačil, gólově se ovšem prosadit nemohl. Dvacet vteřin po startu druhé pětačtyřicetiminutovky ale míč dopravil do sítě Raheem Sterling a obrana hostů se otevřela. Následně se tak se štěstím prosadil centrující De Bruyne a poslední slovo měl Ilkay Gündogan, který poslal Heatonovi nechytatelnou pumelici.

V sobotu se do hry dostala i Chelsea a Christian Pulišič se konečně střelecky prosadil. Zaznamenal navíc perfektní a čistý hattrick. Trefil se totiž pravou, levou a i hlavou. Návazat na něj dokázal Willian a Burnley v závěru už jen korigovalo výsledkem dvěma zásahy.

Body ztratil Newcastle, doma neporazil Wolves. Po trefě Lascellese měl sice ke třem bodům blíže, v 73. minutě ale z dorážky srovnal Jonny a po tvrdém skluzu musel ze hry Sean Longstaff. Využít toho mohl Matt Doherty, v závěru ovšem neproměnil velkou příležitost.

Body ztratil Arsenal, který přitom doma proti Orlům vedl o dvě branky již po devíti minutách hry. Za domácí skórovali překvapivě oba stopeři, tedy Sokratis a David Luiz. Ještě do přestávky ale z penalty snížil Milivojevič a krátce po startu druhé půle srovnal na konečných 2:2 Jordan Ayew.

Sokratis sice v závěru utkání dokázal vstřelit druhou branku, videorozhodčí ale po předchozím faulu gól odvolal. Arsenal tak znovu ztrácí a Unai Emery nemá daleko k vyhazovu.

Naopak o poznání klidnější může být Ole Gunnar Solskjaer. Na hřišti Norwiche sice Marcus Rashford neproměnil penaltu, o minutu poté už se ale mohl radovat. Následně pokutový kop neproměnil ani Martial, ten se tak dočkal až v 73. minutě. Čestný úspěch si připsali i domácí, gól střídajícího Hernándeze už ale za stavu 0:3 nic neřešil.

Šlágr kola se uskutečnil na Anfield Road a začal senzačně. Už v 1. minutě totiž Sonovu ránu nesmyslně Lovren vytečoval na tyč a Harry Kane už měl jednoduchou práci. Další příležitost měl Eriksen, zařízení trefit nedokázal.

Poté už hráli především domácí, Salaha a Firmina fantasticky vychytal Gazzaniga a skvěle si gólman Kohoutů vedl i proti hlavičce van Dijka, kterou vytěsnil nad břevno.

Gazzaniga předváděl neuvěřitelné zákroky, poradil si i s pokusem Alexandera-Arnolda a zuby si na něm znovu vylámal Firmino. Na opačné straně již po pauze Alissona přehrál Son, z úhlu orazítkoval břevno. A tak se dočkali domácí. V 52. minutě se po centru Fabinha dostal míč za Rosea a Jordan Henderson křižnou ranou vyrovnal.

Rozhodující okamžik přišel v 74. minutě. Mané se skvěle dostal za Auriera a ten jej poslal k zemi. Rozhodčí Taylor odpískal pokutový kop a Mo Salah vystřelil domácím nesmírně důležité tři body. V závěru se ještě za obranu Reds dostal Rose, ve velké příležitosti ale zamířil vysoko nad.

Výsledky 10. kola Premier League:

Southampton - Leicester 0:9 (0:5)
Branky: 10. Chilwell, 17. Tielemans, 19., 39. a 57. Pérez, 45., 59. a 90+3. z penalty Vardy, 85. Maddison

Manchester City - Aston Villa 3:0 (0:0)
Branky: 46. Sterling, 65. De Bruyne, 70. Gündogan

Brighton - Everton 3:2 (1:1)
Branky: 15. Gross, 80. Maupay z penalty, 90+4. vlastní Digne - 20. vlastní Webster, 74. Calvert-Lewin

Watford - Bournemouth 0:0

West Ham - Sheffield United 1:1 (1:0)
Branky: 44. Snodgrass - 68. Mousset

Burnley - Chelsea 2:4 (0:2)
Branky: 86. Rodriguez, 89. McNeil - 21., 45. a 56. Pulisic, 58. Willian

Newcastle - Wolverhampton 1:1 (1:0)
Branky: 37. Lascelles - 73. Jonny Castro

Norwich - Manchester United 1:3 (0:2)