Produktivní Kaya prožívá nejlepší sparťanské časy. Čemu všemu to Jílek přičítá?

Produktivní Kaya prožívá nejlepší sparťanské časy. Čemu všemu to Jílek přičítá?

Druhý nejlépe placený hráč Fortuna:ligy a nejštědřeji odměňovaný borec ve Spartě Semih Kaya začal ročník na lavičce náhradníků a vypadalo to, že už to do červnového konce smlouvy v Generali aréně už jen v klidu doklepe mimo základní sestavu.

Osmadvacetiletý turecký stoper s minulostí v Galatasaray Istanbul však začal v září nastupovat pravidelně a aktuálně je stabilní součástkou sparťanské jedenáctky, s tím, že dosavadních 7 vystoupení a 548 minut poskytnutého času se mu podařilo přetavit ve dva přesné zásahy.

Pětinásobný vítěz turecké Süper Lig udeřil v obou posledních kolech proti Teplicím i Bohemians 1905 a protože šlo o jeho první ligové trefy na Letné, právě teď prožívá nejlepší časy, co je součástí české metropole. Čemu všemu to přisuzuje jeho nadřízený Václav Jílek?

"Je to ta opakovanost a trvalost. Dostává příležitosti," uvedl sparťanský kormidelník, jenž šéfuje tamnímu realizačnímu týmu od letošního léta. Stoprocentně spokojený s ním však není...

"Ne všechny zápasy, ve kterých nastoupil, byly stoprocentní. Dodneška se nevyvaruje jedné až dvěma situacím v utkání, které nejsou ideální," připomněl šéf letenské lavičky.

"Na druhou stranu má pevnost a dynamiku v osobních soubojích. První míče sbírá ze vzduchu a tím nám hodně pomáhá. Má ale rezervy ve výstavbě. V zakládání útočných akcí máme rezervy. Co se Semiha týče, je to z mého pohledu ta opakovatelnost zápasů," shrnul dotyčné téma Jílek, který zároveň připomněl, že stoperská dvojice už spolu hrála několikáté utkání.

Půjde čekat tandem Kaya - Lischka i ve středečním pohárovém klání na jihočeském Střeleckém ostrově?