Lischka? Jeho potenciál je ještě vyšší a půjde pomaličku nahoru, věští kouč Sparty

Lischka? Jeho potenciál je ještě vyšší a půjde pomaličku nahoru, věští kouč Sparty

Dvaadvacetiletý David Lischka momentálně na Letné zastiňuje slovenské stopery Dávida Hancka i Lukáš Štetinu a od minulého měsíce ho nejvyšší tuzemská soutěž týká pravidelně.

Jak se na jeho dosavadní sparťanské působení dívá Václav Jílek? "Jsem s ním nad míru spokojený," informoval na webu sparta.cz třiačtyřicetiletý odborník, jehož svěřenci o víkendu skalpovali vršovické Klokany.

"Když si vezmu, čím si prošel a jak krátce je v tréninkovém procesu. Po první reprezentační pauze do toho skočil. Už nebylo zbytí. První zápas střídal a pak dohrával hodně vyčerpaný. Dodneška není, co se týče fyzického potenciálu, připraven ze sta procent," připomněl nadřízený Mandjecka, Plavšiče, Frýdka a spol.

"Je ale vidět, že se chová obezřetně v nebezpečných situacích. Má obrovský přínos v sebevědomí. Dvakrát až třikrát vyveze přes hráče. To týmu ohromně pomůže. Klobouk dolů, je to skvělý kluk. Výborně zapadl do party a týmu to vrací. Jsem za to strašně rád, myslím ale, že jeho potenciál je ještě vyšší a David půjde pomaličku nahoru," nastínil možné světlejší zítřky exhanácký kormidelník, jehož mužstvo čekají tento týden dva výjezdy do Českých Budějovic a do Opavy.

K tomuto datu je bývalý zadák Baníku, Jablonce, Varnsdorfu či Karviné na 46 prvoligových startech a čtyřech brankách. Na první přesný zásah v Praze však stále ještě čeká...