Rudí ďáblové chtějí superposilu do útoku, do Německa pošlou stomilionovou nabídku už v lednu...

Rudí ďáblové chtějí superposilu do útoku, do Německa pošlou stomilionovou nabídku už v lednu...

Manchester United prožívá v útoku krizi a proto by už v polovině sezóny, tedy v lednovém přestupovém okně, rád svůj kádr posílil. Zahraniční média píší, že Red Devils nabídnou už v zimě 100 milionů liber za hvězdu Borussie Dortmund a anglické reprezentace Jadona Sancha.

Není obvyklé, aby hráč reprezentující Anglii působil mimo Premier League. Jadon Sancho hraje za Borusii od roku 2017 a stihl se za tu dobu vypracovat v jednu z největších hvězd v bundeslize a jednoho z nejlepších mladých talentů na světě. Před tím hrál za Manchester City, do A týmu se ale prosadit nestihl.

Od sedmi let hrával Sancho za juniorské týmy Watfordu, v roce 2015 přestoupil do Manchesteru City, tam ale nerozvíjel svůj talent tak, jak si představoval, proto zvolil angažmá v Německu. Do Anglie by se ale mohl vrátit, pokud se Dortmund s Rudými ďábly dohodne. Tentokrát by ovšem nehrál na modré straně města Manchesteru, nýbrž na té červené.

Sancho by byl pro současný tým Manchesteru United, který vede od loňského prosince Ole Gunnar Solskjaer, velkou útočnou posilou. Útok by tvořil společně s Anthonym Martialem či Marcusem Rashfordem. Stejně jako Sancho je spojován s transferem na Old Trafford i Mario Mandžukič z Juventusu a vyloučený není ani návrat Zlatana Ibrahimoviče.

Nebude ale lehké mladíka Dortmundu získat, United prý hodlají nabídnout "pouze" 100 milionů liber, což Borusii nejspíše stačit nebude.