Rád bych se vrátil do Argentiny, přiznává Messi. Je ale jeho angažmá v místní lize pravděpodobné?

Rád bych se vrátil do Argentiny, přiznává Messi. Je ale jeho angažmá v místní lize pravděpodobné?

Lionel Messi hraje od malička za Barcelonu. Vyrůstal zde v akademii La Masia a prosadil se zde i v A týmu, a ne ledajak. Jeden z nejlepších hráčů v historii fotbalu obléká barvy Barcelony i dodnes a neustále opakuje, že nemá důvod odcházet. Přesto má ale skrytý sen.

Messi není Španěl, nýbrž Argentinec. Narodil se ve městě Rosario, jako teenager se ale přestěhoval právě do Barcelony, kde žije dodnes. O návratu do Rosaria ale sní stále. Již dříve se o tom vyjadřoval, nikdy ovšem nespecifikoval, zda má v plánu si zahrát za místní klub CA Newell`s Old Boys. Netají ale, že by mu angažmá v Rosariu udělalo radost.

"Vždy jsem říkal, že nechci odejít z Barcelony. Nemám to teď v úmyslu. Mám sen, abych si mohl zahrát za Newell`s Old Boys v Argentině. Ale nevím, jestli se to může stát, protože tady mám rodinu a to je mi přednější než mé přání," cituje argentinskou superstar prestižní web goal.com. "Je to můj sen od té doby, co jsem byl malý. Ale já tu mám rodinu," opakuje Messi.

"Pokusím se přemluvit rodinu a moje děti, abychom se do Argentiny časem přestěhovali, ale nebude to jednoduché. Ale je pravda to, že bych si rád zahrál argentinskou ligu," pokračuje kapitán Barcelony. "Pamatuji si, jak jsem jako malý chodil na ten stadion, atmosféra byla úžasná. Mnohonásobně lepší než na El Clasicu ve Španělsku. Lidé tu mají jinou mentalitu," srovnává Messi fotbal v Argentině a ve Španělsku.