Bale cítí, že absenci Walesu na Euru může způsobit i jeho trápení v Realu. Jaké se nabízí řešení?

Bale cítí, že absenci Walesu na Euru může způsobit i jeho trápení v Realu. Jaké se nabízí řešení?

Ostrovní země má zcela jistě ambice podívat se na evropský šampionát v příštím roce v cobi jeden z účastníků, nikoliv jen jako divák. Kvalifikační skupina 4 zatím nabízí nepřesvědčivé výkony a celkem 8 bodů po šesti odehraných zápasech. Euro ve Francii v roce 2016 může být rázem zapomenuto, stejně jako úspěch v účasti v semifinále. Wales se krčí v tabulce až na čtvrtém místě a mohl by na vrcholném turnaji starého kontinentu chybět. A to si uvědomuje i nejzvučnější tvář výběru Gareth Bale.

V optimální formě se nenachází, tahounem svého klubu ani reprezentačního výběru není. Nelze všechnu odpovědnost vkládat na jeho bedra, ale čeká se od něj mnohé. Velšský rychlonohý střelec se na San Bernabéu trápí a již v létě bylo jeho jméno hojně skloňováno s odchodem. I staronový kouč Zinedine Zidane mu dával citelně najevo, že mu nevěří, a nepotřebuje jej. Bale ale nakonec zůstal, i když vše nasvědčuje, že jen do ledna.

Podle celé řady španělských médií je zamrzlý a nepomáhá mu ani psychika, že byl v klubu nechtěný. Špatné výkony by mohly ovlivnit i postup jeho země na Euro, což si sám moc dobře uvědomuje. Byla tu možnost zkusit své štěstí v Číně, kde by mu nabídli astronomický plat, pokud by jej však Real pustil zdarma. To se ale nestalo. List Marca ale poukazuje na zájem Shanghai Shenhua, který jedná s jeho agentem.

Ve hře byl před touto sezónou také Bayern Mnichov, ale k dohodě nakonec nedošlo. A tak se zdá být nejpravděpodobnější možností návrat na Ostrovy. Hned celá řada britských listů hovoří o volání ztraceného syna z Londýna. Tottenham nezažil dobrý vstup do sezóny a věří, že někdejší hvězdná tvář by mu mohla výrazně pomoci. Schopného střelce ale hledají také na Old Trafford. Bale již připustil, že je ochoten slevit ze svých platových nároků, aby mohl Real opustit.