V poháru stíhá rekordmana Siegla, v lize sedí. Koušu to těžko, musím to zvládnout v hlavě, říká Chramosta

V poháru stíhá rekordmana Siegla, v lize sedí. Koušu to těžko, musím to zvládnout v hlavě, říká Chramosta
OBSAHUJE OHLASY

Jablonci vystřelil postup do čtvrtfinále MOL Cupu dvougólový Jan Chramosta. Byť je ve Fortuna:lize náhradníkem, v domácím poháru nastřádal již pětadvacet branek, čímž vyrovnal Davida Lafatu a do rekordmana Horsta Siegla mu chybí už jen jedno jediné rozvlnění sítě.

Střet s kousající Opavou, čili posledním celkem prvoligového peletonu, však nebyl pro papírového favorita vůbec lehký. Zelenobílí ostatně rozhodli až v prodloužení. "Kluci toho měli plné zuby. Devadesát minut, to byl boj a válka. Naštěstí v tom prodloužení jsme ukázali více sil a zaslouženě jsme vyhráli," liboval si bývalý hráč Plzně či Mladé Boleslavi, jehož slova nabídl web fkjablonec.cz.

Historickou tabulku kanonýrů v domácím poháru jinak osmadvacetiletý ofenzivní plejer ze severočeské Střelnice sleduje. "Sleduju to. Chybí mi jeden gól na toho prvního. Je to blízko ale zároveň i daleko. V lize jsem teď moc nenaskakoval, v úterý bylo štěstí, že bylo prodloužení, jinak bych se tam taky nedostal. Aspoň, že tak," pokračoval svěřenec kouče Petra Rady.

To, že v nejvyšší soutěže tolik prostoru nedostává, ovšem vstřebává velice těžce. Doposud sice je na jedenácti vystoupeních, jenže od začátku nebyl na trávníku nikdy a dohromady strávil na hřšitích jen 115 minut čistého času. "Koušu to těžko. Musím to zvládnout v hlavě a čekat na nějaké šance. S naštvaností je to jak kdy, někdy lepší, někdy horší. Prostě na prvním místě je tým a já musím respektovat rozhodnutí trenéra. Nic jiného mi nezbývá," krčil rameny kolega Doležala, Matouška, Sýkory a spol., jehož vyjádření publikovaly stránky fkjablonec.cz.