Jsem rád, že jsem celou sezonu zdravý, září Pilař a dodává: Byla by škoda nepokusit se o Evropu

Jsem rád, že jsem celou sezonu zdravý, září Pilař a dodává: Byla by škoda nepokusit se o Evropu

Zatímco ve Fortuna:lize je jednatřicetiletý středopolař Václav Pilař na jedné trefě, v MOL Cupu už má na kontě dvě branky, které vstřelil v osmifinále poháru proti Dukle.

Že by šlo o jeho nejvydařenější podzimní vystoupení? „Užil jsem si to, jsem rád, že jsem celou sezonu zdravý. Postup mě těší, v každém zápase chci pomoct týmu a tenhle jsme museli zvládnout, protože jinak by to byl průšvih. To je vždycky těžké na hlavu, o to víc si vážíme toho, že jsme úkol splnili. A teď už se chystáme na Boleslav," nechal se slyšet na serveru iSport.cz bývalý hráč Freiburgu či Wolfsburgu, který už naťukl sobotní domácí střet s celkem z města automobilů.

Z levé strany to evidentně sedí explzeňské hvězdě se dvěma domácími tituly z let 2015 a 2016 více, než z té pravé. "Je to tak, ale zprava dávám zase asi víc centrů. Někdy se protáčíme, ale levá strana je mi blíž. Hrál jsem tam v kariéře více zápasů, ale nevadí mi to třeba ani na podhrotu," informoval svěřenec kouče Radoslava Látala, jehož vyjádření si lze přečíst na stránkách Deníku Sport.

Kolegu Nešpora, Beneše, Buchty a spol. těší, že mu konečně drží zdraví, díky kterému už má za podzim odehráno patnáct soutěžních zápasů, čímž překonal své vytížení z celého minulého ročníku. "Když jsem přišel do Olomouce, koleno už bylo v pořádku, bohužel se pak začaly ozývat svalové problémy, které jsem nikdy neměl. Dlouho jsem bojoval s trhlinkou, možná jsem někdy začal trénovat zbytečně brzo. Teď hodně regeneruju, pracuju na tom," liboval si ve Sportu rodák z Chlumce nad Cidlinou.

Momentálně je nadšen z postupu mezi nejlepších osm mužstev domácího poháru, ve kterém chce hanácký výběr dokráčet co nejdál. Kdyby vyhrál ještě třikrát, nemine ho základní skupina Evropské ligy. "Postoupili jsme mezi osm mančaftů, hraje se na jeden zápas, může se stát cokoli. Chtěli bychom dojít co nejdál. Bylo na nás vidět, že to chceme za každou cenu zvládnout. Je to cesta do Evropy, byla by škoda se o ni nepokusit," uzavřel v Deníku Sport bývalý reprezentant Česka s dvaadvaceti mezinárodními vystoupeními.