Životní zápas sparťanského beka Hanouska? Když je štěstí unavené, sedne na kdejakého blbce

Životní zápas sparťanského beka Hanouska? Když je štěstí unavené, sedne na kdejakého blbce

Po delší době se v základu Sparty objevil Matěj Hanousek, jenž na českobudějovickém hřišti v rámci osmifinále MOL Cupu zazářil a chválil ho také Václav Jílek.

Nutno říci, že se nebylo čemu divit. Sám hladový krajní bek s minulostí v Dukle a Jablonci přispěl k čtvrtfinálovému postupu dvěma přesnými zásahy a stejným počtem asistencí, takže to byl zcela jeho zápas.

Považuje to za nejlepší duel své kariéry? "Individuálně jsem samozřejmě lepší utkání nezažil, moc gólů nedávám. Ale z týmové hlediska jsem asi zažil nějaké ještě hezčí výhry. Ale osobně to je nejlepší utkání. Holt, když je štěstí unavené, sedne na kdejakého blbce," zůstal nohama na zemi dobře naladěný kolega Kangy, Plavšiče, Kozáka a spol., jehož slova vyšla na webu sparta.cz.

Čemu přisuzuje svou nebývalou produktivitu? "Už v minulosti jsem říkal, že fotbal je podle mě hodně o hlavě, možná víc než o nohách. Když se vám v zápase něco podaří, tak jde sebevědomí nahoru a s ním i výkon. Na začátku jsem si hodně pomohl gólem a pak se mi dařilo. Asi určitě to bude tím, protože kopat umím pořád stejně. Je to hlavou," pokračoval sparťanský zadák.

Nebyl nervózní z toho, že déle nehrál? "Nenastoupil jsem asi ve čtyřech zápasech, od nepovedeného derby. Osobně se mi nevydařilo a já tyhle věci beru objektivně. Když se někomu nedaří, musí přepustit místo někomu jinému. Nebyl jsem naštvaný, chápal jsem, proč nehraju. Ty zápasy předtím se mi nepovedly. Jsem rád, že jsem tohle utkání mohl odehrát. Neřekl bych, že jsem se na to nějak speciálně chystal, že budu po dlouhé době hrát. Chtěl jsem udělat maximum pro postup, zajíci se počítají po honu," informoval na stránkách sparta.cz šestadvacetiletý rodák z Prahy.

Protože jeho letenský chlebodárce triufmoval ve třetím klání ze čtyř čtyřgólovým rozdílem, mohlo by se zdát, že jde pomalu nahoru. Cítí to podobně? "Nechci to zakřiknout, vždycky jsme udělali nějaký dobrý výsledek a říkali jsme do rozhovorů i v kabině, že se to rozjíždí. A pak jsme vyhořeli. Nechci předbíhat. Teď pojedeme do Opavy, všichni si asi budou myslet, že to tam automaticky zválcujeme. Ale každý zápas začíná za nerozhodného stavu a musíte o výhru bojovat. Musíme znovu hrát tak jako tady. Pak to vyjde i příště," uzavřel bojovný Hanousek před cestou na půdu posledního týmu Fortuna:ligy.