Jsme rádi, že je Traoré zpět. Potvrzuje svou kvalitu a určitě nám v dalších zápasech pomůže, zní z Edenu

Jsme rádi, že je Traoré zpět. Potvrzuje svou kvalitu a určitě nám v dalších zápasech pomůže, zní z Edenu

Jedním z mála světlých momentů jinak nepříliš výrazné Slavie v Ostravě byl jednatřicetiletý navrátilec do sestavy Ibrahim Traoré, jenž měl nedávno větší herní výpadek.

"Jsem za něj hrozně rád. Ibra je pro nás důležitý článek sestavy. Tady sice také nehrál na své maximum, ale vzhledem k ostatním předvedl nadstandardní výkon. Sám to ale neuhraje," chválil kolegu z Pobřeží slonoviny brankář Ondřej Kolář, jenž byl jinak na ostatní velmi přísný.

S pochvalou bývalého borce Táborska či Zlína přispěchal i sešívaný asistent Jaroslav Köstl, jenž nastoupil mezi jedenácti vyvolenými po delší době a nijak to nebylo znát...

"On nám už strašně pomohl i v zápase s Plzní, kdy šel do hry z lavice. Jsme rádi, že je zpátky, protože potvrzuje svoji kvalitu. Určitě nám v následujících zápasech pomůže. Ibra nám moc chyběl i v zápase Ligy mistrů proti Barceloně. Zranil se ještě v Miláně. Zákrok jenom za žlutou kartu a Ibra chyběl měsíc a půl. Nicméně teď už je stoprocentně zdravotně v pořádku a za to jsme jen rádi. Dolů ze hřiště šel jenom proto, že jsme chtěli posílit ofenzívu," vysvětlil spolupracovník Jindřicha Trpišovského.

Zkušený středopolař, jenž je součástí vršovické značky od loňského léta, odehrál v této ligové sezoně jen 366 minut. S dotyčnými lichotivými slovy za zády by však mělo jeho vytížení velmi rychle povyrůst a podle všeho se to projeví již v sobotu 2. listopadu, kdy se letošní pohárový kat slavného "S" představí v metropoli.