Blýská se na Letné na lepší časy? Sparta to zvládla jako velký tým, ocenil slavné "S" Sivok

Blýská se na Letné na lepší časy? Sparta to zvládla jako velký tým, ocenil slavné "S" Sivok

České Budějovice se po třech výhrách v řadě vrátily na zem, o což se v osmifinále MOL Cupu postarala Sparta, která si z jejich Střeleckého ostrova odvezla jasnou třígólovou výhru.

"Sparta vytěžila z minima maximum. Své šance využila, pak už utkání kontrolovala. Zvládla to jako velký tým," chválil sedmý tým prvoligové tabulky současný jihočeský stoper Tomáš Sivok, jehož slova vyšla na serveru idnes.cz.

O víkendu narazí jedenácté Dynamo na desáté Teplice. Nedávný výprask by se v neděli na Stínadlech podle jeho slov projevi neměl. "Nemyslím si, že by nás to mělo ovlivnit pro ligové zápasy.  Snadno jsme inkasovali a proti posledním zápasům jsme neproměňovali šance," zmínil příčiny posledního neúspěchu bývalý střední obránce Udinese, Maccabi Petah Tikva, Bursasporu či Besiktase, jehož vyjádření nabídl portál idnes.cz.

Šestatřicetiletý zadák odehrál po svém podpisu Budějovicím již sedm zápasů a odpočívat nechtěl ani v poháru. "Chtěl jsem proti Spartě nastoupit. Už je mi o deset let víc, než když jsem hrál pravidelně tři zápasy v týdnu. Ale cítil jsem se dobře. Už není tak teplo, což je pro mě lepší," ozřejmil na idnes.cz rodák z Pelhřimova.

V závěru minulého duelu vyvolával jeho jméno i kotel Sparty, jejíž dres oblékal od léta 2003 do prosince 2006, než se za dva miliony eur přesunul na Apeninský poloostrov. "Bylo to příjemné. Vážím si toho, že na mě fanoušci nezapomněli. Celá naše rodina má sparťanské srdce, netajím se tím," uzavřel idnes.cz citovaný svěřenec Davida Horejše.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.