Dočkal je před Svobodou i Poborským, Kadlecovi ještě do nejlepšího tria pár gólů chybí...

Nejslavnější tuzemská značka s nejvíce ligovými tituly má před sebou zajímavý milník v podobě osmistého duelu v samostatné české lize, který sehraje v neděli ve Slezsku proti Opavě. Co už na této cestě letenský obr z Generali arény zvládl? Pohled zpět formou statistik nabídl oficiální klubový web sparta.cz.

Asistenti:

Seznamu vévodí Bořek Dočkal, jenž si dosud připsal 46 gólových přihrávek a na druhého Zdeńka Svobodu má náskok jedné jediné asistence. Třetí Karel Poborský už je aktuálně zraněnému českému reprezentantovi vzdálen 14 gólovými vybídnutími. Bývalý hráč Philadelphie Union či Rosenborgu Trondheim spolu s Poborským a Siglem vévodí i tabulce "kanadských bodů" na utkání (0,7).

Karty:

Pokud jde o disciplinární statistiky, nejvíce žlutých nasbíral v rudém trikotu Tomáš Řepka, jenž opouštěl Prahu 7 se sedmapadesáti varováními. Druhý už je Costa, který má dosud 31 žlutých. Co se týče předčasných odchodů do kabin, na třech červených kartách se zastavili Miroslav Baranek, Pavel Nedvěd a již zmíněný Tomáš Řepka.