Barák s Kubalou se mohou v Udinese těšit na nového šéfa. Favoritem je Gattuso

Barák s Kubalou se mohou v Udinese těšit na nového šéfa. Favoritem je Gattuso

Udinese, čtrnáctý tým Serie A, který dostal v posledních dvou ligových duelech s Atalantou s AS Řím 11 branek, se rozloučilo s chorvatským koučem Igorem Tudorem.

Bývalý stratég Hajduku Split, Paoku Soluň, Karabüksporu či Galatasaraye, jenž usedl na dotyčnou lavičku teprve letos v březnu, se tak v Dacii Areně pro necelých 16 tisíc diváků moc dlouho nezdržel.

Dosavadním šéfem se stal Luca Gotti, ovšem podle italského tisku by mohl již brzy převzít uvolněné místo na lavičce někdejší slavný a mimořádně zarputilý defenzivní záložník Gennaro Gattuso, jenž je bez práce od května, co skončil na lavičce AC Milán.

Jednačtyřicetiletý mistr světa z roku 2006 se třiasedmdesáti mezinárodními starty, jichž dosáhl v prvních deseti letech po miléniu, už si vyzkoušel trenérskou práci na pěti místech - mimo San Siro a tamních Rossoneri vedl Pisu, OFI Kréta, Palermo a Sion, kde však v roce 2013 vydržel pouhých pár týdnů.

V kádru Udine jsou aktuálně dva čeští záložníci - čtyřiadvacetiletý Antonín Barák, který je dosud na pěti ligových startech v sezoně a o pět let mladší Jan Kubala, jenž zatím čeká na šanci na lavičce náhradníků.

Dočkají se praktik rázného "buldoka", který patřil k nejobávanějším fotbalistům branže?

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.