Wenger zpochybnil kvalitu i zkušenosti kádru United. Solskjaer mu dal za pravdu

Wenger zpochybnil kvalitu i zkušenosti kádru United. Solskjaer mu dal za pravdu

Bývalý kormidelník londýnského Arsenalu se stal hostem kanálu beIN Sports, kde se podíval na současnou situaci v Premier League. Podrobnější záběr věnoval zejména Manchesteru United a jeho snaze vsadit na mladé hráče.

„Pokud se podíváte na United, vidíte tým s potenciálem, ale zároveň s nedostatkem zkušeností. Vidíte tam hráče, kteří nejsou dostatečně vyspělí, aby mohli reprezentovat takto velké mužstvo,“ reagoval Wenger, který dával za dobrý příklad sousedního rivala z modré části města, jenž se s příchodem Guardioly vydal podobnou cestou, ovšem úspěch poměrně brzy našel. A to právě z toho důvodu, že s mladými hráči přišla i zkušená kvalita.

„Když nahlédnete do minulosti, Manchester United byl vždy schopný produkovat takové hráče, jako jsou Giggs, Scholes nebo Beckham. Vzejde ze současné sestavy něco podobného? O tom dost pochybuji. Z toho týmu můžete cítit nějaký potenciál, ale ten se stále ne a ne protlačit napovrch. Nemyslím si, že budou schopni bojovat v dohledné době o titul,“ pohřbíval Wenger snahy svého bývalého fotbalového protivníka.

Že jsou slova vysloužilého francouzského trenéra alespoň částečně pravdivá, to vycítil i nynější šéf lavičky Rudých ďáblů Ole Gunnar Solsjkaer, který přiznal, že je jeho mužstvo moc mladé na to, aby se mohlo hladce probíjet sezonou. „V létě jsme udělali pár změn. Nelitujeme jich a myslíme si, že jsou správná, ale zároveň přiznáváme, že bude ještě potřeba posílit kádr. Leden bývá obtížným měsícem k tomu, abyste našli ty správné cíle, ovšem pokud to bude možné, zaměříme se na nějaké zkušené hráče a pokusíme se je přivést,“ přidával svůj názor skrze stanici Sky Sports norský kormidelník.