Juventus novou jedničku hned tak hledat nebude, Szczesny má důvěru a bude odměněn...

Juventus novou jedničku hned tak hledat nebude, Szczesny má důvěru a bude odměněn...

Jediným mužstvem, které je v Serii A stále neporaženo i po deseti kolech, je Juventus, jenž má navíc po Hellasu Verona druhou nejlepší defenzivu soutěže.

Prsty v tom má i devětadvacetiletý polský reprezentant Wojciech Szczesny, který se v ligové sezoně dělí o vytížení s o dvanáct let starším veteránem Gigi Buffonem.

Zatímco někdejší partner Aleny Šeredové si v letošní Serii A zachytal čtyřikrát, bývalý gólman Arsenalu, AS Řím či Brentfordu je na šesti vystoupeních v lize a dalších třech v Lize mistrů.

Tomu, jenž působí v Serii A již od léta 2015, Stará dáma důvěřuje a její představitelé mají pro strážce svatyně připravovat nový dlouhodobý kontrakt, který by ho měl v Turíně udržet až do roku 2024.

Jak vyšlo na stránkách Gazzetty dello Sport, spoluhráč Chielliniho, Bonucciho, De Ligta a spol. by si měl dle nových podmínek přijít ročně na 4,5 milionů eur.

P.S.: V jedenáctém kole čeká Juve derby s FC Turín. Zatímco Gonzalo Higuaín by v nominaci i přes nedávné vyšetření hlavy absentovat neměl, Miralema Pjaniče trápí svalové trable a ten bude svému chlebodárci v sobotu chybět.