Jak Kozáka přivítá opavský kotel? Nejlepší střelec Sparty se nechá překvapit

Jak Kozáka přivítá opavský kotel? Nejlepší střelec Sparty se nechá překvapit

Libor Kozák se vydal do světa v létě 2008 z tehdy druholigové Opavy. A protože slezský klub nepotkal během svých libereckých dní, premiérový střet proti někdejšímu chlebodárci ho čeká až ve Spartě.

Výkop je stanoven na nedělních 17:00. "Moc se těším. Je to po dlouhé době, asi po dvanácti letech, kdy se vracím do Opavy. Je to pro mě motivace navíc. Před zápasem se však snažím mírnit dojmy a citové vazby a spíš se soustředit na to, abychom to tam zvládli, protože je nesmírně důležité navázat na naši mini sérii," vzkázal třicetiletý útočník.

Jeho nynější tým z Generali arény od zářijové prohry v Plzni neodešel poražen a ve čtyřech duelech nasázel svým protivníkům 13 branek. Karviné, Bohemians 1905 i Českým Budějovicím nasázel čtyřku. "Máme čistější hlavu a víme, že venku můžeme předvést stejný výkon jako předvádíme doma," doplnil svěřenec Václava Jílka.

Byť měl kolega Hložka, Tetteha či Pulkraba slabší rozjezd, momentálně už je na šesti ligových a třech pohárových trefách, což z něj činí jasně nejlepšího střelce sparťanského áčka. V posledních šesti vystoupeních skóroval sedmkrát a zdá se být konečně v pohodě. "Před sezonou jsem měl od sebe nějaké očekávání a prostě to nevycházelo. Snažil jsem se tím netrápit, nebo spíš na to nemyslet a věřil jsem, že to začne padat. Teď v posledních zápasech to konečně přišlo a bude důležité to udržet. Spíš je to vše o trpělivosti a počkat si na tu šanci. Jak už se to jednou rozstřílí, tak potom už to jde. Doufám, že v tom budu pokračovat," přál si dvojnásobný vítěz Coppa Italia z let 2009 a 2013.

A co očekává od opavských fanoušků, kteří dosud příliš radosti nemají, protože vidí své mužstvo až na poslední příčce prvoligového peletonu? "Nevím, jak mě přivítá kotel. V tomhle se nechám překvapit," uzavřelo bývalé ofenzivní tykadlo Lazia Řím či Aston Villy.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.